Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yaşlı yakınlarımız için bir bakıcı tutmak, bulunduğumuz çağda bir lüks değil artık gereksinimdir. Çünkü yüksek gelirli bir aile de olsanız, düşük gelirli bir aile de olsanız; ailedeki 1 den fazla bireyin çalışarak vakitlerini tükettiği dönemdeyiz. Bilinen eski geçmişte, evet ailenin yakın yaşlılarına kendisinin bakmaması ayıp karşılanabiliyordu, ancak o dönemde ailede 1 kişinin çalışması, tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya da yetiyordu. Çalışma hayatıyla yakın yaşlının bakımını da aynı anda yürütmek mümkün değildir. Bu durum karşısında ailenin kendisinde suç bulması ve üzülmesi yanlıştır. Durum böyle olunca profesyonel bir elden hizmet almak yapılacak en doğru iştir. Yatılı yaşlı bakıcı personeller üzerinizden bu yükü alarak yakınlarınıza sizin kadar iyi bakacaklardır.

Gündüzlü bakıcı siz işte çalışırken yakın yaşlınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir, ancak eve döndüğünüzde ertesi sabaha kadar sürecek olan bakımı devir almış olursunuz. Gündüzlü bakıcı sabah erken saatte gelerek, akşam 5-6 saatleri arasında eve döner. Bizden Yaşlı Bakıcısı isteyen ailelerimizin %95 oranındaki bölümü yatılı yaşlı bakıcı istemektedir. Hem tüm gün yaşlı yakınlarının bakım ve ihtiyaçlarını karşılayacak hem de aile işten geldikten sonra da yakınlarının bakımına devam edecek şeklindedir.


0533 079 74 34


Yatılı Yaşlı Bakıcı Ne İş Yapar?

Yatili Yasli Bakici

Günün içerisinde ve gece boyunca yaptıkları birbirini tamamlayan farklı işlerdir. Yaşlının durumuna bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Yakın yaşlınızın sağlığı iyi, ancak diğer ev işleri ve ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilir. Bu durumda;

 • Yaşlıya uygun yemeklerin yapılması ve yedirilmesi
 • Kıyafetlerinin yıkanması, ütülenmesi ve yakın yaşlınızın üstünün temiz tutulması
 • Ev işleri ve temizlik yapılarak, yaşlının toz ve pislikten korunması
 • İlaç takibinin yapılması ve ilaçların zamanında verilmesi
 • Gece boyunca herhangi bir olumsuz durumda;
  • Sertifikalı ise acil müdahalenin yapılması
  • Sertifikalı hemşire değilse, yakınlarına veya acil kuruluşlara haber vermesi

yaptığı işler arasında yer almaktadır. Bunların dışında ailenin de yapmasını istediği işler bulunabilir, ailenin talep ve kurallarına göre yatılı yaşlı bakıcı personeller işlerini yapmaktadırlar. Yukarıda yapılacak olan işler, yaşlının sağlının iyi olduğu durumlar için geçerliydi. Aşağıda yakın yaşlınızın sağlının kötü olduğu durumlarda, yaşlı bakıcıların yaptığı işleri özetleyecek olursak;

 • Hasta yaşlıya uygun yemeklerin yapılması ve özenle yedirilmesi
  • Bazı durumlarda yaşlının durumuna bağlı olarak ağızdan yemekler verilemeyebiliyor. Bu durumlarda daha önceden bu şekilde bir hastaya mide borusundan veya gırtlak borusundan yemek verebilmiş yaşlı bakıcıları yönlendirmekteyiz.
 • İlaç takibinin yapılması ve zamanında ilaçların içilmesinin sağlanması. İğneli ilaçlar var ise takibinin yapılması ve tecrübeye bağlı olarak enjeksiyonun yapılması
 • Kıyafetlerinin her zaman temiz tutulması, yıkanması ütülenmesi
 • Yakın yaşlınızın banyo yaptırılması, öz bakım ihtiyaçlarının giderilmesi
  • Tırnaklarının kesilmesi
  • Saçlarının taranması
  • Dişlerini fırçalama da yardım
 • Günlük hareketlerinin yaptırılması ve olası kan dolaşımı tıkanıklığının bu fiziki hareketler ile engellenmesi
 • Tuvalet ihtiyacının karşılanması. Yatalak ise alt değişimi işlemlerinin yapılması
 • Gece boyunca yanında kalarak, herhangi bir ihtiyacında yardımcı olunması
 • Herhangi acil durumlarda, yakın sağlık kuruluşlarının aranması, ailesine haber verilmesi veya profesyonel ise acil müdahalenin yapılması
 • Evdeki tek yatılı yaşlı bakıcı personel ise, yaşlı bakımından geriye kalan zamanlarda ise ev işlerinin yapılması
  • Temizlik
  • Ütü
  • Çamaşır

Profesyonel Yaşlı Bakıcı Hizmeti

Personellerimiz bize ilk kez başvurduklarında tanımadan direk olarak size yönlendirmiyoruz. Muhakkak referansları ile konuşuyoruz ve tecrübelerini onaylıyoruz. Personel sorumlumuz yaptığı işleri test ediyor ve akabinde güvenin oluşmasıyla siz ailelerimize yönlendiriyoruz. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firmasıyla ortak olarak bu şekilde hizmet vermekteyiz. Yatılı yaşlı bakıcı personelleri sertifikalı ve sertifikasız olarak yapabilecekleri işlere göre ailelerimize yönlendirmekteyiz. Ailelerin şartlarını kabul eden, hastanın veya yaşlının durumunu kabul eden adaylar ve aynı zamanda ailenin kriterlerine uyan adaylar yönlendirilmektedir. Siz de Profesyonel bir bakıcıya sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Günlük bakıcınızın size yetemediğini düşünüyorsanız ve artık yatılı bir bakıcı bulmanın zamanı geldiyse, doğru bir firmayla çalışarak yatılı bakıcınızı bulabilirsiniz. Doğru olan firmalara “kriterlerime uygun yatılı bakıcı arıyorum” dediğinizde; size zaman kaybettirmeden sadece size uyan ve sizin şartlarınızı kabul eden bakıcı adayları ile görüşme yaptırılır. Bu şekilde Siz de, Bakıcı da, Danışman firma da zaman kaybetmemiş olur. Hızlıca yeni bir yatılı bakıcı adayı bulunmuş olur ve deneme süreci başlar. Deneme sürecinin de ardından bakıcı adayıyla devam edilecek mi yoksa yollar ayrılacak mı buna bakılır. Devam edildiği taktirde, belki de bir süre sonra bakıcı ile olan ev içi ilişkide problem yaşanabilecek ve yeni bir bakıcıya ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda devreye danışman firma girerek size hızlıca yeni bir aday bularak ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Tüm yukarıdaki senaryo tamamen işini doğru yapan ve her şeyin yolunda gitmesiyle gerçekleşen bir yapıdır. Ancak her zaman işleyiş bu şekilde olmayabiliyor. Yanlışlıkla internet üzerinden “Yatılı Bakıcı Arıyorum” diye arattırma yaparak, karşınıza gelen bir firmayla sorgu sualsiz çalışmaya başlarsanız, yukarıdaki senaryonun tam tersini yaşayabilirsiniz.

Sizinle görüşmeye gelen adaylar, tamamen sizin kriterlerinizin dışında; rast gele gönderilmiş, evinizde çalışma yapısı bilmeyen, ne iş yapacağını bilmeyen, tecrübe ve referansı bulunmayan, firmanın hiç tanımadığı adaylar olabilir. Diyelim ki birini seçtiniz ve işe başlattınız; firma size deneme süresi vermeyebilir ve işiniz acil olduğundan zorunlu olarak adayla çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Tabii ki de sorun yaşayacağınız bir iş ilişkisinde, beğenemeyebileceğiniz bakıcı adayı ile yolları ayırmak isteyebilirsiniz. Danışman firma ile iletişime geçmek istediğinizde karşınızda bir muhatap bulamayabilir, ya da yeni gönderilen adaylar bir öncekinden daha kötü olabilmektedir.


0533 079 74 34


Tüm Bunları yaşamak istemiyorsanız Legal olan doğru firmalar ile çalışmalısınız. Profesyonel Bakıcı firması olarak işimizi doğru yapıyor; Sadece müşteri odaklı değil, aynı zamanda bakıcı odaklı da çalışarak size uzun süreli bir bakıcı bulmayı hedefliyoruz.

Tecrübeli Yatılı Bakıcı Arıyorum

Gerçekten iyi bir yatılı bakıcı arıyorum diyorsanız, bu yazılanları dikkate almalısınız;

Yatili Bakici Ariyorum

Bu işin eğitimini aldığı sertifikayı veya uzun çalışma süresinden elde ettiği tecrübeyi referans ile kanıt gösterebilecek bakıcı adayları ile çalışmalısınız. Çünkü bir bakıcı adayında bu iki koşul dışında değerlendirebileceğiniz bir kriter bulunmamaktadır. Bu iki koşulu dikkate almadan başlatacağınız tüm adaylar artık sizin şansınıza kalmış bir sonuç doğuracaktır. Evet gerçekten sertifikası da olmayan veya tecrübesi de bulunmayan birçok bakıcı adayını ailelerimizin evlerine verdiğimiz doğrudur. Ancak bu durumda da bakıcı adaylarına biz referans olduk, sebebi ise; adayın çalışma yapısını test ettiğimiz ve bildiğimiz kişiler olmasıydı. Gerçekten işe ihtiyacı olan bu adaylar bizi hiçbir zaman ailelerimize karşı mahcup etmediler. Aynı zamanda danışman bir firmanın bilmediği adayları görüştürme yaptırması, iş ahlakı açısından bizce etik değildir.

Yakınınız için aradığınız bakıcı yapısı Hasta veya Yaşlı Bakıcısı olabilir; daha önce bu tip bir işte çalışmış; hasta ve yaşlılar için olan yemek tarzını bilen, ilaç takibi yapabilen, yakınınızın öz bakımını yapabilecek, alt değişimi yapabilecek, acil durumlarda size veya acil kurumlara haber verebilecek tecrübeli bakıcı adaylarından yönlendirmekteyiz. Sertifikalı profesyonel birini isterseniz, ülkesinde hemşirelik veya ilgili alanlardan mevzun olmuş veya orada çalışarak bir derece ile sertifika almış adaylardan yönlendirmekteyiz.

Aradığınız bakıcı yapısı Çocuk veya Bebek Bakıcısı olabilir; daha önce bu tür işlerde çalışmış; çocukların alt değişimini yapacak, eğitici ve fiziki aktiviteler yaptıracak, yemeklerini yedirecek, duş aldıracak, uykuya dalışlarında ve uyku sonrasında yanlarında olacak adaylardan yönlendirmekteyiz. Profesyonel eğitimli bakıcılardan isterseniz; çocuk gelişimi mevzunu veya anaokullarında tecrübe edinmiş adaylardan yönlendirmekteyiz.

Profesyonel Bakıcılık Hizmeti

Bizimle iletişim kurarak yatılı bakıcı arıyorum demeniz yeterli olacaktır. İstanbul’da bulunan 39 İlçe ve semtlerinin tamamına hizmet vermekteyiz. İl dışındaki büyükşehirlere de Bakıcı hizmetimiz vardır. Sektördeki 10. yılımızda, birçok bürokrat ve ünlü ailelerimize de hizmet verme şansımız olmuştur. Bu şekilde birçok referans biriktirmiş bulunmaktayız. Vip Yardımcı firmasıyla ortak olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Kalıcı ve Tecrübeli bakıcı adaylarına ulaşmak için hızlıca bizi arayabilirsiniz. Sözleşmeli çalışan, deneme süresi bulunan ev 7/24 iletişim kurabileceğiniz Legal bir firmayız.

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Sektördeki belki de en zor ve hassasiyet gerektiren Bakıcı profilidir. Normal yaşlı bakıcıları, hasta bakıcıları ve hatta 2-3 yaş sonrasındaki çocuk bakıcıları  için adaylar bulmak, bebek bakıcısı bulmaktan daha kolaydır. Çünkü belli dönemler ve yaşlar aşıldığında hassasiyet azalır bakım biraz daha kolaylaşır. Bebek Bakıcısının işi ise tam tersidir. Önem ve ilgi yüksek seviyede, Bakım ise en zor haldir.

Bebek Bakıcısının profili bu kadar zorken gelişi güzel herhangi bir firmadan arayışa girmek kesinlikle yanlış bir durumdur. Dünyaya gelmiş bebeğiniz her şeyden önemli olup rastgele birine de teslim edilemez, yalnız bırakılamaz. İşlerinize dönüp, tamamen ihtiyaç halinde olan bebeğiniz işi bilmeyen, tecrübesi olmayan, referansı olmayan bir sözde bakıcıya emanet edilemez.


0533 079 74 34


Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde Profesyonel Bakıcı size gözünüz arkada kalmayacak şekilde Bebek Bakıcıları bulacaktır. Daha önce bebek bakmış tecrübeli bebek bakıcıları, uykusuz gecelerde sizin eliniz kolunuz olacaktır.

Bebek Bakıcıları Ne İş Yapar

Bebeğiniz Dünyaya geldiği ilk zamanlarda bakıma en muhtaç olduğu zamanlar olmaktadır. Bu günlerde bebek bakıcınız da size en yardımcı olacak kişidir. Peki bebek bakıcıları ne iş yapar;

 • Geceleri bebeğin her 2 saatte bir mamasını hazırlamak ya da anneye emzirme sırasında yardımcı olmaktır.
 • Mama ve emzirme sonrasında bebeğin gazını çıkarmaktır.
 • Yemesinin ardından bez değişimini sağlamaktır.
 • Ağlama nöbetlerinde veya bebek kolik ise anneyle nöbetleşe, bebeği sakinleştirmektir.
 • Bir anne sıcaklığı ve sevgisiyle bebeği benimsemesidir.

Tabii ki yukarıda saydığımız özellikler sadece bakıcı bebek ile ilgilenecekse var olan özelliklerdir. Bir de evin işleri vardır. Eğer Bakıcı talebinde bulunan ailemiz, hem evin temizliği hem de bebek için ayrı ayrı bakıcı ve temizlikçi personel talebinde bulunmuşlarsa, iş ayrımı dolayısıyla işleyişte sorun olmayacaktır. Ancak Bebek Bakıcısı olarak işe başlayan personel aynı zamanda evin işlerine de yardım edecek ise, Bakıcı bebekten geri kalan zamanlarda yine anne ile nöbetleşe olarak evin temizlik, çamaşır, ütü ve yemek gibi işlerini de yapabilir. Fakat personelin dinlenmesine önem veren aileler, uzun süreli olarak verim alabilirler personellerinden.

Bebek Bakıcısını Nasıl Bulurum

Tanıdık vasıtasıyla bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bu çok iyi bir fikir olmayabilir. Sonuç olarak tanıdığınızda çalışan bakıcının tanıdığı aynı olmayabilir. Bu yüzden günümüz teknoloji çağı olduğu için, iş yapan bebek bakıcısı arıyorum yazarak firmaların tüm sonuçları internet üzerinden karşınıza gelecektir. Bunun olumlu ve olumsuz tarafları da vardır. Olumsuz tarafı legal illegal her sonucun karşınıza gelmesidir.

Peki bunu nasıl ayırt edeceğiz? Legal firmayı nasıl bulacağız?

Maalesef biraz zaman harcamanız gerekiyor. Bebek Bakıcısı Arıyorum diye arattırma yaptığınızda karşınıza gelen birçok firmayı aramalısınız ve şu soruları sormalısınız;

 • Sözleşmeli mi çalışıyorsunuz? Sözleşmeyi talep ederek maddeleri okumalısınız.
 • Hizmet süresiniz ne kadardır? Kaç ay olduğunu öğrenmelisiniz.
 • Bakıcı adaylarının oturma izni var mı?
 • Komisyonu Bakıcıdan mı alıyorsunuz? Komisyonu bakıcıdan alan her firma hukuk önünde kanunsuzdur. Çalışandan hiçbir şekilde para talep edilemez.
 • Firmanızın bir adresi var mı?

Profesyonel bakıcı olarak size en doğru hizmeti vereceğimize inanıyoruz. Müşteri odaklı çalışmaktayız. Sizin kriterleriniz göz önünde tutularak personel paylaşımında bulunulmaktadır. Sektörde 2 farklı firma ile hizmet vermekteyiz.

Profesyonel Bakıcı

Profesyonel Bakıcı

Çalışma yapımız ve prosedürlerimiz gereği, Amacımız; Size Daimi ve Uzun Süreli Bakıcı bulmaktır.

2012 yılından bu yana olan hizmetimizdeki temel ilkemiz; Sizin bizden hizmet almaya başlamanızdan sonra, bizim size sonradan bulacağımız personeller, mantıken hem bize zaman kaybı, hem maliyet… Bu sebeple asıl amacımız size kalıcı personel bulmaktır.

Sözleşmeli olarak çalışmaktayız. Bu sayede her üç tarafında(Siz Müşterimiz, Personel ve Profesyonel Bakıcı) haklarını yazılı olarak korumaktadır. Bu şekilde olan çalışmamızdan anlayacağınız üzere tamamen şeffaf olarak çalışmaktayız. Sizin istemeyeceğiniz veya bizim size söz verip de sonrasında kabul etmeyeceğimiz hiç bir konu söz konusu olamaz. Sözleşmeli olarak çalıştığımız için de haklarınız en ince ayrıntısına kadar Korunmaktadır.


0533 079 74 34


Konumu ve İş adresi belli olan bir kurumuz, dilediğiniz zaman bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz profesyonel bakıcı adayları görüşmelerinizi kendi ofisimizde yapabilir veya personeller sizin konumunuzda görüşme yapabilirler. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Hizmet Süreçlerimiz

✔ İlk iletişimde Şirket prosedürlerimiz tarafınıza iletilir, kabul etmeniz durumunda Hizmet süreci başlar,

✔ Personel sorumlumuz sizinle iletişime geçerek, Bakıcınızda olmasını istediğiniz kriterlerinizi sorar ve bu özelliklere uyan personellerin yönlendirmesini yapar.

✔ Telefon üzerinden Fotoğraf, Öz geçmiş ve referansları paylaşılan personeller arasından seçim yaparsınız. Tamamen sizin istemiş olduğunuz kriterlerdeki personeller yönlendirildiği için, 2 taraf olarak da zaman kaybetmeyiz.

✔ Sizin şartlarınızı kabul eden personeller ile yüz yüze görüşme yapmanız sağlanır.

✔ Yüz yüze görüşmenin ardından da beğenmiş olduğunuz Personel ile çalışmaya başlarsınız.

✔ Deneme süresinin ardından, çalışmaya devam etmek istiyorsanız, sözleşme akabinde Profesyonel Bakıcı ile çalışmaya başlarsınız.

İllegal Firmalar

-Hiç kimse zamanının büyük bir kısmını yeni bir personel bulmak için harcamak istemez.

-Aynı zamanda bu süreçte sürekli para kaybetmek de istemez.

Bu Sebeple piyasa da var olan illegal firmalardan kaçınmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Çünkü;

✖ Sözleşme ile çalışmıyorlar.

✖ Başlangıçtaki görüşmelerde, sizin istemiş olduğunuz kriterlerin dışında da personeller ile görüşme sağlatıyorlar.

✖ Personeliniz ayrıldığında, yeni bir personel için yardımcı olmuyorlar.

✖ Başta konuşmuş olduğunuz ücretlerin dışında da ek ücret talepleri olabiliyor.

✖ Personel ile yaşanan herhangi bir sorunda, aracı olarak yardımcı olmuyorlar.

✖ İş Adresleri ve ulaşabileceğiniz konumları olamayan merdiven altı çalışma yapısındadırlar.

Profesyonel Bakıcı Hizmeti

Hizmet sürecimiz içerisinde personelin çıkması durumunda veya sizin çıkarmanız durumunda dilediğiniz kadar personel değiştirme hakkına da sahipsiz. Biz piyasadaki illegal firmalar gibi size birkaç değişim hakkı sunup, ardından sıradan personeller göndererek haklarınızı tüketen firmalardan değiliz. Asıl amacımıza güvendiğimiz için size sınırsız değişim hakkı sunmakta ve bu sözleşme maddemizin arkasında durmaktayız. Sektörde Vip Yardımcı ile yıllardan beri ortak olarak hizmet sunmaktayız.

Müşterilerimiz genelde bizimle iletişime geçtiklerinde hangi uyruklar ile çalışıyorsunuz diye sormaktalar. Biz şuan Türkiye’de bulunan tüm bakıcılık yapmak isteyen uyruklar ile çalışmaktayız. Türkmen, Özbek, Azeri, Gürcü, Filipin, Moldov hatta Uganda, Etiyopya gibi birçok uyrukları sayabiliriz.