Çocuk Bakıcısı Arıyorum

cocuk-bakicisi-ariyorum-2

Çocuk bakıcısı aramak, her ebeveynin yaşadığı stresli ve endişeli dönemlerden biridir. Güvenilir bir bakıcı bulmak, çocuğunuzun ihtiyaçlarının karşılanması ve güvenliği için büyük önem taşır. Ancak, doğru bakıcıyı bulmak karmaşık bir süreç olabilir. Firma olmadan ilerlemek en sıkıntılı yöntemlerden biridir. Çocuk bakıcısı arıyorum dediğinizde, rastgele yoldan geçen birini bulmak veya arkadaşın önerdiği personelle aynı evde yaşamaya başlamak gerçekten kulağa biraz sıkıntılı geliyor. Bir de bakacağı en değerli varlığınız çocuğunuz ise, durumlar biraz daha karışık.

Neyse ki, internetin ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, çocuk bakıcısı bulmak daha kolay hale geldi. Eğer ki doğru firmayı internet üzerinden bulabilirseniz! Çünkü internete reklam veren firmaların da birçoğu merdiven altı dediğimiz illegal firmalardır. Biz tamamen legal çalışan bir firma olmakla birlikte sözleşmeli olarak da çalışmaktayız. Bu makalede, “çocuk bakıcısı arıyorum” konusunda size yol gösterecek ve güvenilir, doğru fiyatlı bir bakıcı bulmanıza yardımcı olacak adımları ele alacağız.

Güvenilir ve Doğru Fiyatlı Bakıcılara Ulaşma Rehberi;

Aşağıda adım adım nasıl güvenilir ve doğru bakıcıya ulaşacağınıza dair yönlendirmeler yer almaktadır. Adımları takip etmeniz halinde doğru çocuk bakıcısına ulaşmanız olasıdır. Yılların tecrübesi olarak çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerimizi hep doğru çalışanlara yönlendirdik. Bizi de tercih etseniz, farklı bir firma da tercihiniz olsa; aşağıdaki sorgulama ve araştırmayı bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Çocuk Bakıcısı Arıyorum, Nasıl Bulabilirim?

1. İnterneti Kullanın

Çocuk bakıcısı arıyorum dediğiniz anda ilk olarak internet en iyi kaynaklardan biridir. Arama motorlarını kullanarak, çocuk bakıcısı bulan firmaların web adreslerine ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz. Bunlar genel anlamda sosyal medya hesapları (instagram, twitter, facebook, pinterest), iletişim sayfaları veya direk iletişime geçeceğiniz whatsapp sohbet butonları ile telefon arama butonları olabilir. Bu şekilde çevrimiçi bakıcılık hizmeti veren firmaları, hiç değilse işinin başında duran ve takip eden olarak değerlendirebiliriz. Bulduğumuz hesapları incelemeli, nasıl hizmet verdiklerine dair profillerinde makaleler varsa okumalı ve net karara vararak iletişime geçmeliyiz. O zaman ilk adım doğru firmayla iletişime geçmek.

2. Doğru Firma Nasıl Bulunur?

Firmanın öncelikle onaylı bir özel istihdam bürosu olup olmadığı sorulmalıdır. Bu işi yapabilmesi için kurumlarca verilmiş, ehliyet belgesi sayabileceğimiz belgeye sahip olmaları gerekir. Ardından hangi yapıda çalıştıkları sorulmalıdır; Sözleşmeli mi, yoksa karşılıklı olarak farazi diyalog ile mi söz verilmektedir? sözleşmeli olarak çalışan firmaların tercih edilmesi gerekmektedir ki sonrasında mağduriyet yaşansa dahi çözüm bulabiliyor olun. Hangi uyruktan hangi profiller ile çalıştıkları öğrenilmelidir. Sizin özellikle talep ettiğiniz bir Uyruk var ise, o uyruk ile çalışıp çalışmadıkları sorulmalıdır. Doğru çalışan firma sizi zaten doğru çalışanlara yönlendirecektir. Çünkü bizim çalışma yapımızda doğru “uyruk” değil doğru çalışan “Kişi” vardır.


0533 079 74 34


3. Profil İncelemesi

Potansiyel bir bakıcı adayı bulduğunuzda, profillerini dikkatlice incelemek önemlidir. Firmalar genellikle bakıcıların genel bilgileri, deneyimleri, eğitimleri, referansları ve sertifikaları hakkında bilgi içeren bir profil sunarlar. İncelemek istediğiniz birkaç aday bulduğunuzda, geçmiş çalışmalarını, referanslarını ve müşteri yorumlarını kontrol etmekte faydalı olabilir. Böylece, adayların geçmişteki deneyimleri ve yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Firmalar size aday önerip arkasında durmayabilir. Firmanın daha önceden tanıdığı size yönlendirdiği adayları değerlendirmekte fayda vardır. Çünkü legal çalışan firmalar, personelden ücret alamaz, personel ücreti üzerinde menfaat sağlayamaz. Durum böyle olunca sizinle uzun süre çalışabilecek, size uyum sağlayabilecek adayları bulmak isterler. Bu şekilde sonrasında çocuk bakıcısı arıyorum diyen aileler daha fazla çaba sarf etmezler, aile mutlu olur, çalışan mutlu olur, firma mutlu olur.

4. Referansları Kontrol Edin

cocuk-bakicisi-ariyorum

Bir çocuk bakıcısıyla ilgileniyorsanız, referanslarını kontrol etmek önemlidir. Referanslar, adayın daha önce çalıştığı ailelerden alınan geri bildirimleri içerir. Bakıcının nasıl bir hizmet sunduğunu, çocuklarla nasıl etkileşimde bulunduğunu ve güvenilirliğini değerlendirmenize yardımcı olurlar. Referanslar, adayın geçmiş performansı hakkında önemli ipuçları sağlayabilir. Ancak referanslar yalan da olabilir. size verilen bir telefon numarasının takibini yapmak zordur. Bu nedenle Firmaya güvenmek daha doğru olacaktır. Aradaki sözleşme nedeniyle firma size doğru personeli bulmakla yükümlüdür. Bu nedenle hata yapmak istemez ve sizi doğru kişiye yönlendirir.

5. Mülakat Yapın

Birkaç aday belirledikten sonra, mülakat yapmak önemlidir. Genel anlamda artık ne personeller, ne de işverenler bir konuma giderek yüz yüze mülakat yapmıyorlar. Teknolojinin gelişmesi ile whatsapp, zoom veya diğer platformlar üzerinden görüntülü görüşme yaparak, çalışma için anlaşma sağlanmakta ve işe başlama tarihi belirlenmektedir. Bu şekilde zamandan tasarruf yapılır, daha hızlı aksiyon alınır.

6.Evde Deneme Yapın

Bakıcının evde nasıl performans göstereceğini değerlendirmek için bir deneme günü planlayın. Deneme gününde, bakıcının çocuğunuzla nasıl etkileşimde bulunduğunu ve çocuğunuzun bakıcıyla nasıl bir ilişki kurduğunu gözlemleyin. Bakıcının çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun şekilde davrandığından ve güvenliğini sağladığından emin olun. Ayrıca, bakıcının evdeki işleri ne kadar etkili bir şekilde yerine getirdiğini de değerlendirebilirsiniz. Bizim için personelin denenmesi en etkili yöntemdir, personeli tanımak için. Zaman kaybı olarak değerlendirebilirsiniz, veya çocuk alıştı kafası karıştı diyebilirsiniz, ancak çalışmayı görmek için bu yöntem şarttır.

Siz bir bakıcı grubu ile görüşme yapabilir, aralarından çok iyi mülakat geçirdikleriniz olabilir, kız çok güler yüzlü, çok cana yakın bu işte yapar diyebilirsiniz. Ancak iş evde çalışmaya geldiğinde bakıcının çok yeteneksiz olduğu ortaya çıkabilir. Bu nedenle çocuk bakıcısı arıyorum diye yola çıktığınızda aracı firmaya da güvenmeli ve yönlendirdiği kişileri denemelisiniz. Deneme süreci olumsuz olduğunda yeni aday ile hızlıca yardımcı olunacaktır. Bu şekilde çalışmasını gördüğünüz aday artık sizin için net bir karardır. Olur veya olmaz, bu şekilde ilerlendiği taktirde uzun soluklu bir iş yapısı oluşmuş olacak ve siz çocuğunuzla birlikte ailenize yeni bir birey katmış olacaksınız.

Profesyonel Bakıcı Hizmeti Nasıldır?

cocuk-bakicisi-ariyorum-3

Biz size yukarıda saydığımız tüm adımları, bizimle iletişime geçmeniz halinde hızlıca başlatmaktayız. Çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerimize zaman kaybettirmeden doğru bakıcı ile eşleştirmekteyiz ve uzun süreli çalışma yapısını kurmaktayız. Amacımız hedef ve misyonumuz bu yapı üzerine kuruludur. Çünkü sizin bizimle çalışıp mutlu olduktan sonraki süreçte, bizi bir tanıdığınıza yönlendirmeniz bizim için artıdır. Referans olduğunuz başka bir ailenin de diğer tanıdık aileye yönlendirmesi şeklinde devam edecektir. Bu amaçla çalışan bir firmanın kötü bir hizmet vereceği asla düşünülemez. Durum böyle olunca ardımızda asla mutsuz bir aile bırakmak istemeyiz. Aile ile çalışmamız aile mutlu olduktan sonra sona ermektedir. Vip Yardımcı firması ile aynı yapı altında çalışmaktayız. “Çocuk Bakıcısı Arıyorum” diyorsanız her iki web sitemizden de bize ulaşabilirsiniz.

Doğru ücrette doğru personeli bulabiliriz. Şuan piyasada var olan personellerin talep etmiş oldukları ücretler bulunmaktadır. Sizin nasıl bir personel istediğiniz, detaylı olarak anlaşıldıktan sonra, size uyabilecek olan aday size yönlendirilir, o kişinin de talep ettiği bir ücret vardır. Sizin aklınızdan geçen bir rakam var ise o rakama uymaya çalışılır, ancak 13 yıllık tecrübeyle konuşmak gerekirse, personel ücretlerini genel olarak piyasa belirliyor. Bu sizin için avantajda olabilir, dezavantaj da. Çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız bizi arayın ve size doğru bakıcıları doğru ücret ile yönlendirelim.

Bana Bildir
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar