Afrikalı Bakıcı

Afrikalı Bakıcı

Ülkemizde çok fazla çalışmakta olan Afrikalı bakıcı personeller bulunmaktadır. Bu personeller Afrika kıtası içerisindeki birçok farklı ülkeden, ülkemize gelerek yaşamlarını burada sürdürmektedirler. Etiyopya, Uganda, Kenya, Eritre gibi sayabileceğimiz uyruklar yer almaktadır.

Genel yargının yanı sıra ailelerimizin birçoğu siyahi personellerden memnunlar ve uzun dönem birlikte çalışmaktadırlar. Öz bakımlarıyla ilgili, akıllarında soru işaretleri olan ailelerimiz; birlikte çalışmaya başladıkları zaman, bunun doğru olmadığını ve gayet temiz insanlar olduğunu görmektedirler.

Katar, Umman, Beyrut, Dubai gibi birçok Arap ülkesinde de çalıştıkları için İngilizce kadar Arapçayı da bilmektedirler; Hem İngilizce hem Arapçayı bildikleri için, ülkemizde bulunan yabancı aileler için vazgeçilmez bakıcı modelidir.


0533 079 74 34


Afrikalı Bakıcı Ne İş Yapar?

Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Diğer uyruklar ne iş yapıyorsa, yani bir bakıcının görevleri ne ise harfiyen yapmaktadırlar. Ancak Afrikalı Bakıcı adaylarında dikkat edilmesi gereken konulardan biri, iş tanımı yapılırken kesin olunmalıdır. Buna çok dikkat etmekteler ve iş tanımı dışına çıkıldığında, yani anlatılan işten daha fazla iş yapmaları istenildiğinde çok fazla kabul etmemektedirler. Bu yüzden yapılacak işler ne olursa olsun, tamı tamına anlatmak her taraf için daha sağlıklı olacak ve iş yapısı daha uzun süreli olacaktır. Yapacakları işleri kısaca özetlemek gerekirse;

Çocuk ve Bebek Bakımı: Çocuk ve Bebek bakımında performansları yüksek olarak çalışmaktadırlar. İngilizce oyunlar oynamakta ve hem fiziki hem de eğitici aktivitelerle çocuklara kaliteli zaman geçirtmektedirler.

Ev İşleri ve Temizlik: İyi bildikleri işler arasındadır. Türk kültürüne uygun olarak da temizlik yapmaktadırlar. Ancak her evin düzeni farklıdır, bu yüzden her ailemize de uyarıda bulunduğumuz gibi; evinizin işlerini ve yapısını göstermenizin ardından en sağlıklı sonuçlar alınacaktır.

Yemek Yapımı: Türkmen, Özbek gibi kültürümüze yakın olan uyruklardaki gibi bir yemek beklentisi olmamalıdır. Zeytinyağlılar, hamur işleri vb. gibi tatları beklemek doğru olmaz. Basit, sadece buzluktan alınıp kızartılacak, pişirilecek yemekleri yapabilmektedirler.

İngilizce Eğitim: İngilizce bilen bakıcı personeller çocuklarınıza hem dili öğretmekte hem de İngilizce olarak eğitim verebilmektedirler.

İngilizce Bilen Afrikalı Bakıcı

Tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de İngilizce biliyor olmalarıdır. Genel olarak İngilizceyi iyi konuşmaktadırlar. Hem daha önce çalıştıkları ülkelerde İngilizceyi sürekli pratik yaparak konuşmaları, Hem de birçok uyruğun ülkesindeki resmi dilin İngilizce olması sebebiyle İngilizceyi iyi bilmektedirler. Firma ana yapımızın misyonu olarak uyruk değil kişi bazlı çalışmaktayız. Bu yüzden de daha önce tecrübesi olmayan ve İngilizceyi iyi konuşamayan adayları ailelerimize yönlendirmemekteyiz.

Ailelerin çocukların gelişimine katkıda bulunmak için ve İngilizceyi günlük hayatta da kullanmaları sağlamak için tercih ettikleri bakıcı modellerindendir. Ülkelerinde öğretmenlik de yapmış olan Afrikalı bakıcı adayları da mevcuttur. Bu şekilde hem çocuğunuz İngilizceyi öğrenirken, ders içindeki terimleri de hakim olacaktır.

Türkçeyi çok bilmedikleri için, ev içerisinde sürekli olarak İngilizce konuşulması, ailenin tüm bireylerinin bir zaman sonra ister istemez kulak aşinalığından öğrenmesine neden olmaktadır.

Afrikalı Bakıcı Yorumları

Şuan ülkemizde büyük oranda tercih edilmektedirler. Hem maddi anlamda hem de yabancı dil konusunda aileye kattıkları sebebiyle çok fazla talep görmektedirler. Etiyopyalı bakıcı, Kenyalı bakıcı ve Ugandalı bakıcı fiyatları ortalama olarak aynıdır. Gelen tüm yorumlar olumlu olmakla birlikte, işte bulunma süreleri diğer uyruklara nazaran daha fazladır. bulundukları işleri çok fazla değiştirmemekteler, bu durum da ailelerin en fazla talep ettikleri konuların başında gelmektedir. Çocuklarla birlikte siz de yardımcınızdan yabancı dil öğrenmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Firmamız ailelerimize en uygun adayları paylaşarak hizmet sağlamayı misyon haline getirmiştir. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firması ile ortak olarak hizmet sağlamaktayız. Bu süreçte size en doğru ve en sağlıklı hizmeti vermek için çaba sarf ettik. Çünkü bu çabanın aynı zamanda bize de olumlu yansıyacağını biliyorduk. Legal olarak çalışan bir firma olarak, asla personelin maaşından kesinti yapmamız mümkün değildir, hukuka aykırıdır. Bu nedenle evinizde bir bakıcı sirkülasyonu hedefimiz yoktur. Ne ailemize, ne bakıcıya ne de kendimize zaman ve maliyet yaratmak istememekteyiz. Yabancı eleman bulan şirketler arasından en iyilerden biri olduğumuzu düşünüyoruz. Afrikalı Bakıcı mı arıyorsunuz? Hızlıca adaylarla görüşme sağlayabilmek için bizimle iletişime geçebilir, aday Cv’lerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bana Bildir
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar