Türkmen Bakıcı

turkmen bakici

Ülkemizde tüm zamanlar boyunca en yoğun göç aldığımız ve evlerimizde en sık olarak çalışan uyruklar arasında yer almaktadırlar aynı zamanda kültürümüze de en yakın olan milletler arasında yer almaktadırlar. En çok tercih edilmelerinin arasında da kültür ve anlayışlarımıza uyum sağlamalarıdır. Fiziki olarak da milletimize benzemeleriyle birlikte; çocuk bakımında, bebek bakımında, hasta bakımında, yaşlı bakımında ve ev işi hizmetlerinde çok iyi performans göstermektedirler.

Ülkerleri çok gelişmiş olmadığı için gelire bağlı, bizden farklı olarak; çocukları çok erken yaşta çalışmaya başlamaktadır. Erkek çocukları tarla ve diğer fiziki ağır işleri yaparken, kız çocukları akrabalarının çocuklarına çok erken yaşta bakmaya başlamaktadır. Kızların çocuklara bakmalarının yanı sıra, annelerinden; ev işlerinde ve yemek konusunda erken yaşta tecrübe edinmeye başlamaktadırlar. Bu şekilde ülkemize geldiklerinde herhangi bir iş tecrübeleri olmamasına rağmen çok hızlı şekilde bakıcılık ve ev işlerine adapte olabilmektedirler.

Çocuk ve bebek bakımında sizin sözünüzden çıkmadan, sizin kurallarınıza göre çocuklarınızı büyütmektedirler. Daha önceki kendi aile yaşantısını ve geleneklerini yansıtmadan, sadece size uygun olacak davranışlar ile bakımı sağlamaktadırlar. Her ailedeki kural ve yapılar farklı olmakla birlikte, en başta yapılmasını istenen kurallara uyarak aile ile doğru iletişimi sağlamaktadırlar.


0533 079 74 34


Sadece Çocuk ve bebek bakımı değil, yaşlı ve hasta bakımında da Türkmen bakıcılar çok tecrübelilerdir:

Hastanız yatalak olabilir; hastanızın öz bakımını yapmakta, yemeği yaparak yedirmekte, kıyafetleri yıkanarak giydirilmekte, duş almaları sağlanmakta, ilaç takibini yapmaktadırlar. Acil durumlarda gerekli noktalarla iletişime geçmekteler, Hemşire ise gerekli acil müdahaleyi yapabilmektedir.

Yaşlınız ayakta olabilir; yine aynı şekilde ev içerisinde ilaç takibi yapılır, evin işleri yapılarak yaşlınızın yorulmaması sağlanır. Yaşlınızın yanında bir nefes olurlar ve her daim yaşlınızın kontrolünü sağlamış olursunuz. Türkmen bakıcılar yaşlı bakımında ve hasta bakımında en tecrübeli uyruklardan biridir.

Türken Bakıcı Özellikleri

Her yaştan ülkemize gelen Türkmen Bakıcılar diğer uyruklardan farklı olarak yemekleri bizim kültürümüzde ve damak tadımızda yapabilmektedirler. Bu nedenle eğer evde yemek pişirme görevi de bakıcıya verildiyse bu işi hakkına vererek yapmaktadırlar. Zeytin yağlılardan, hamur işlerine kadar yemek yapma konusunda çok tecrübeli oldukları bilinmektedir.

Gündüzlü ve yatılı olarak da çalışabilmektedirler. Yatılı Bakıcı her zaman ailelerimizin tercih ettiği yapılarımızdan biridir, çünkü yatılı çalışan bir bakıcı çocukla geç saatlere kadar ilgilenebilmekte, gerektiğinde geceleri de bakımını sağlayabilmektedir. Gündüzlü bakıcılar genel anlamda küçük yaştaki çocuklar için istenilen bir modeldir. Okula gitmeyen çocuk ile sabahtan akşama kadar ilgilenecek, ailelerin işten gelmesiyle işi bitecek bakıcı modelidir.

Çocuklarınızı kendi çocuğu gibi koruyacak onların gelişiminde ellerinden gelen her şeyi yapacak yapıdadırlar. Zaten bir çoğu çok genç yaşta evlenmektedirler. Çok genç yaşta anne oldukları için ve birden fazla çocuk sahibi oldukları için, çocuk bakımında çok fazla tecrübelilerdir. Ancak biraz önce değindiğimiz konudaki gibi, yalnızca sizin kurallarınıza uyarak çocuklarınızı büyütmektedirler. Aynı durum yaşlı veya hastanız için de geçerlidir. Yatalak ya da ayaktaki hastanıza da kendi annesi ve babası gibi bakmaktadırlar. Aile yapıları bize uygun olduğu için, aile bireylerini kliniklere yatırmaktansa kendileri fedakarlık yaparak bakmak isterler. Sevgi ve saygıyla aile büyüklerinize bakacaklarından emin olabilirsiniz.

Firma Yapımız

Firma yapımız gereği size yönlendireceğimiz adayların uzun vadede çalışmasını istiyoruz. Çocuklar bir süre sonra bakıcılarını kendi ailelerinden bir birey olarak görmektedirler. Bunu bağlı olarak Türkmen bakıcının işten ayrılması çocuklarda psikolojik yıkıntı oluşturabilmektedir. Bu üzüntünün yaşanmaması adına kriterlerin hepsine uyacak “doğru bakıcı, doğru aile” eşleşmesini yakalayarak çalışma yapısını güçlü kılıyoruz.  Bu şekilde çocuklar alışmış oldukları Türkmen bakıcılardan ayrılmamış olacaklardır. Bu memnuniyete dayalı olarak müşteri portföyümüzün de referansla artacağını bilmekteyiz.

Biz Profesyonel Bakıcı firması olarak uyruğa bağlı değil insana bağlı olarak çalışmaktayız. Her milletin iyileri ve kötüleri olabilir. Bu sebeple daha önce tecrübelerini ve çalışmasını bildiğimiz, referansları ile görüştüğümüz bakıcıları ailelerimize yönlendirmekteyiz. Uzun zamandır bu işi yapan bir firma olarak piyasada şuan çalışmakta olan ve yeni gelen bakıcılara hakimiz. Çoğu Türkmen bakıcı ailesinden birilerini veya arkadaşlarını bize yönlendirmektedir. Tabii ki daha önce bildiğimiz bir bakıcıdan referans olarak yeni bir adayın bize gelmesi o bakıcıyı her ne kadar artıyla başlatsa da biz kendisini araştırmakta ve işini görmek için denemekteyiz.

Bana Bildir
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar