Türkmen Bakıcı

turkmen bakici

Ülkemizde tüm zamanlar boyunca en yoğun göç aldığımız ve evlerimizde en sık olarak çalışan uyruklar arasında yer almaktadırlar aynı zamanda kültürümüze de en yakın olan milletler arasında yer almaktadırlar. En çok tercih edilmelerinin arasında da kültür ve anlayışlarımıza uyum sağlamalarıdır. Fiziki olarak da milletimize benzemeleriyle birlikte; çocuk bakımında, bebek bakımında, hasta bakımında, yaşlı bakımında ve ev işi hizmetlerinde çok iyi performans göstermektedirler.

Ülkerleri çok gelişmiş olmadığı için gelire bağlı, bizden farklı olarak; çocukları çok erken yaşta çalışmaya başlamaktadır. Erkek çocukları tarla ve diğer fiziki ağır işleri yaparken, kız çocukları akrabalarının çocuklarına çok erken yaşta bakmaya başlamaktadır. Kızların çocuklara bakmalarının yanı sıra, annelerinden; ev işlerinde ve yemek konusunda erken yaşta tecrübe edinmeye başlamaktadırlar. Bu şekilde ülkemize geldiklerinde herhangi bir iş tecrübeleri olmamasına rağmen çok hızlı şekilde bakıcılık ve ev işlerine adapte olabilmektedirler.

Çocuk ve bebek bakımında sizin sözünüzden çıkmadan, sizin kurallarınıza göre çocuklarınızı büyütmektedirler. Daha önceki kendi aile yaşantısını ve geleneklerini yansıtmadan, sadece size uygun olacak davranışlar ile bakımı sağlamaktadırlar. Her ailedeki kural ve yapılar farklı olmakla birlikte, en başta yapılmasını istenen kurallara uyarak aile ile doğru iletişimi sağlamaktadırlar.


0533 079 74 34


Sadece Çocuk ve bebek bakımı değil, yaşlı ve hasta bakımında da Türkmen bakıcılar çok tecrübelilerdir:

Hastanız yatalak olabilir; hastanızın öz bakımını yapmakta, yemeği yaparak yedirmekte, kıyafetleri yıkanarak giydirilmekte, duş almaları sağlanmakta, ilaç takibini yapmaktadırlar. Acil durumlarda gerekli noktalarla iletişime geçmekteler, Hemşire ise gerekli acil müdahaleyi yapabilmektedir.

Yaşlınız ayakta olabilir; yine aynı şekilde ev içerisinde ilaç takibi yapılır, evin işleri yapılarak yaşlınızın yorulmaması sağlanır. Yaşlınızın yanında bir nefes olurlar ve her daim yaşlınızın kontrolünü sağlamış olursunuz. Türkmen bakıcılar yaşlı bakımında ve hasta bakımında en tecrübeli uyruklardan biridir.

Türken Bakıcı Özellikleri

Her yaştan ülkemize gelen Türkmen Bakıcılar diğer uyruklardan farklı olarak yemekleri bizim kültürümüzde ve damak tadımızda yapabilmektedirler. Bu nedenle eğer evde yemek pişirme görevi de bakıcıya verildiyse bu işi hakkına vererek yapmaktadırlar. Zeytin yağlılardan, hamur işlerine kadar yemek yapma konusunda çok tecrübeli oldukları bilinmektedir.

Gündüzlü ve yatılı olarak da çalışabilmektedirler. Yatılı Bakıcı her zaman ailelerimizin tercih ettiği yapılarımızdan biridir, çünkü yatılı çalışan bir bakıcı çocukla geç saatlere kadar ilgilenebilmekte, gerektiğinde geceleri de bakımını sağlayabilmektedir. Gündüzlü bakıcılar genel anlamda küçük yaştaki çocuklar için istenilen bir modeldir. Okula gitmeyen çocuk ile sabahtan akşama kadar ilgilenecek, ailelerin işten gelmesiyle işi bitecek bakıcı modelidir.

Çocuklarınızı kendi çocuğu gibi koruyacak onların gelişiminde ellerinden gelen her şeyi yapacak yapıdadırlar. Zaten bir çoğu çok genç yaşta evlenmektedirler. Çok genç yaşta anne oldukları için ve birden fazla çocuk sahibi oldukları için, çocuk bakımında çok fazla tecrübelilerdir. Ancak biraz önce değindiğimiz konudaki gibi, yalnızca sizin kurallarınıza uyarak çocuklarınızı büyütmektedirler. Aynı durum yaşlı veya hastanız için de geçerlidir. Yatalak ya da ayaktaki hastanıza da kendi annesi ve babası gibi bakmaktadırlar. Aile yapıları bize uygun olduğu için, aile bireylerini kliniklere yatırmaktansa kendileri fedakarlık yaparak bakmak isterler. Sevgi ve saygıyla aile büyüklerinize bakacaklarından emin olabilirsiniz.

Firma Yapımız

Firma yapımız gereği size yönlendireceğimiz adayların uzun vadede çalışmasını istiyoruz. Çocuklar bir süre sonra bakıcılarını kendi ailelerinden bir birey olarak görmektedirler. Bunu bağlı olarak Türkmen bakıcının işten ayrılması çocuklarda psikolojik yıkıntı oluşturabilmektedir. Bu üzüntünün yaşanmaması adına kriterlerin hepsine uyacak “doğru bakıcı, doğru aile” eşleşmesini yakalayarak çalışma yapısını güçlü kılıyoruz.  Bu şekilde çocuklar alışmış oldukları Türkmen bakıcılardan ayrılmamış olacaklardır. Bu memnuniyete dayalı olarak müşteri portföyümüzün de referansla artacağını bilmekteyiz.

Biz Profesyonel Bakıcı firması olarak uyruğa bağlı değil insana bağlı olarak çalışmaktayız. Her milletin iyileri ve kötüleri olabilir. Bu sebeple daha önce tecrübelerini ve çalışmasını bildiğimiz, referansları ile görüştüğümüz bakıcıları ailelerimize yönlendirmekteyiz. Uzun zamandır bu işi yapan bir firma olarak piyasada şuan çalışmakta olan ve yeni gelen bakıcılara hakimiz. Çoğu Türkmen bakıcı ailesinden birilerini veya arkadaşlarını bize yönlendirmektedir. Tabii ki daha önce bildiğimiz bir bakıcıdan referans olarak yeni bir adayın bize gelmesi o bakıcıyı her ne kadar artıyla başlatsa da biz kendisini araştırmakta ve işini görmek için denemekteyiz.

Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yaşlı yakınlarımız için bir bakıcı tutmak, bulunduğumuz çağda bir lüks değil artık gereksinimdir. Çünkü yüksek gelirli bir aile de olsanız, düşük gelirli bir aile de olsanız; ailedeki 1 den fazla bireyin çalışarak vakitlerini tükettiği dönemdeyiz. Bilinen eski geçmişte, evet ailenin yakın yaşlılarına kendisinin bakmaması ayıp karşılanabiliyordu, ancak o dönemde ailede 1 kişinin çalışması, tüm ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya da yetiyordu. Çalışma hayatıyla yakın yaşlının bakımını da aynı anda yürütmek mümkün değildir. Bu durum karşısında ailenin kendisinde suç bulması ve üzülmesi yanlıştır. Durum böyle olunca profesyonel bir elden hizmet almak yapılacak en doğru iştir. Yatılı yaşlı bakıcı personeller üzerinizden bu yükü alarak yakınlarınıza sizin kadar iyi bakacaklardır.

Gündüzlü bakıcı siz işte çalışırken yakın yaşlınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir, ancak eve döndüğünüzde ertesi sabaha kadar sürecek olan bakımı devir almış olursunuz. Gündüzlü bakıcı sabah erken saatte gelerek, akşam 5-6 saatleri arasında eve döner. Bizden Yaşlı Bakıcısı isteyen ailelerimizin %95 oranındaki bölümü yatılı yaşlı bakıcı istemektedir. Hem tüm gün yaşlı yakınlarının bakım ve ihtiyaçlarını karşılayacak hem de aile işten geldikten sonra da yakınlarının bakımına devam edecek şeklindedir.


0533 079 74 34


Yatılı Yaşlı Bakıcı Ne İş Yapar?

Yatili Yasli Bakici

Günün içerisinde ve gece boyunca yaptıkları birbirini tamamlayan farklı işlerdir. Yaşlının durumuna bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Yakın yaşlınızın sağlığı iyi, ancak diğer ev işleri ve ihtiyaçlarını karşılayamıyor olabilir. Bu durumda;

 • Yaşlıya uygun yemeklerin yapılması ve yedirilmesi
 • Kıyafetlerinin yıkanması, ütülenmesi ve yakın yaşlınızın üstünün temiz tutulması
 • Ev işleri ve temizlik yapılarak, yaşlının toz ve pislikten korunması
 • İlaç takibinin yapılması ve ilaçların zamanında verilmesi
 • Gece boyunca herhangi bir olumsuz durumda;
  • Sertifikalı ise acil müdahalenin yapılması
  • Sertifikalı hemşire değilse, yakınlarına veya acil kuruluşlara haber vermesi

yaptığı işler arasında yer almaktadır. Bunların dışında ailenin de yapmasını istediği işler bulunabilir, ailenin talep ve kurallarına göre yatılı yaşlı bakıcı personeller işlerini yapmaktadırlar. Yukarıda yapılacak olan işler, yaşlının sağlının iyi olduğu durumlar için geçerliydi. Aşağıda yakın yaşlınızın sağlının kötü olduğu durumlarda, yaşlı bakıcıların yaptığı işleri özetleyecek olursak;

 • Hasta yaşlıya uygun yemeklerin yapılması ve özenle yedirilmesi
  • Bazı durumlarda yaşlının durumuna bağlı olarak ağızdan yemekler verilemeyebiliyor. Bu durumlarda daha önceden bu şekilde bir hastaya mide borusundan veya gırtlak borusundan yemek verebilmiş yaşlı bakıcıları yönlendirmekteyiz.
 • İlaç takibinin yapılması ve zamanında ilaçların içilmesinin sağlanması. İğneli ilaçlar var ise takibinin yapılması ve tecrübeye bağlı olarak enjeksiyonun yapılması
 • Kıyafetlerinin her zaman temiz tutulması, yıkanması ütülenmesi
 • Yakın yaşlınızın banyo yaptırılması, öz bakım ihtiyaçlarının giderilmesi
  • Tırnaklarının kesilmesi
  • Saçlarının taranması
  • Dişlerini fırçalama da yardım
 • Günlük hareketlerinin yaptırılması ve olası kan dolaşımı tıkanıklığının bu fiziki hareketler ile engellenmesi
 • Tuvalet ihtiyacının karşılanması. Yatalak ise alt değişimi işlemlerinin yapılması
 • Gece boyunca yanında kalarak, herhangi bir ihtiyacında yardımcı olunması
 • Herhangi acil durumlarda, yakın sağlık kuruluşlarının aranması, ailesine haber verilmesi veya profesyonel ise acil müdahalenin yapılması
 • Evdeki tek yatılı yaşlı bakıcı personel ise, yaşlı bakımından geriye kalan zamanlarda ise ev işlerinin yapılması
  • Temizlik
  • Ütü
  • Çamaşır

Profesyonel Yaşlı Bakıcı Hizmeti

Personellerimiz bize ilk kez başvurduklarında tanımadan direk olarak size yönlendirmiyoruz. Muhakkak referansları ile konuşuyoruz ve tecrübelerini onaylıyoruz. Personel sorumlumuz yaptığı işleri test ediyor ve akabinde güvenin oluşmasıyla siz ailelerimize yönlendiriyoruz. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firmasıyla ortak olarak bu şekilde hizmet vermekteyiz. Yatılı yaşlı bakıcı personelleri sertifikalı ve sertifikasız olarak yapabilecekleri işlere göre ailelerimize yönlendirmekteyiz. Ailelerin şartlarını kabul eden, hastanın veya yaşlının durumunu kabul eden adaylar ve aynı zamanda ailenin kriterlerine uyan adaylar yönlendirilmektedir. Siz de Profesyonel bir bakıcıya sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaşlı Bakıcısı

Yaşlı Bakıcısı

Profesyonel Bakıcı olarak yıllar içinde müşterilerimizden dinlediğimiz istekler şu doğrultuda;

 • Anne/Baba’ma refakat edebilecek, ilaçlarını kontrol edebilecek birini arıyoruz…
 • Anne/Baba’m yatalak olduğu için alt değişimi ve tuvalet ihtiyaçlarını yapabilecek güçlü birini arıyoruz…
 • Anne/Baba’mın yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve evin günlük işlerini yapabilecek birini arıyoruz…
 • Anne/Baba’m sağlıklı durumda ama yine de ona refakat edebilecek birini arıyoruz…

İhtiyaçlar genel olarak yukarıdaki gibi vb. şekilde tarafımıza iletilmektedir. Uzun dönemdir bu işi yapan bir firma olarak, gelecek talep ve paylaşılacak personeller konusunda uzman olduk diyebiliriz. Bizimle iletişime geçildikten sonra, tarafınıza sizin istemiş olduğunuz kriterlerdeki personeller paylaşılır. Talepleriniz genel olarak;

 • Hemşire Sertifikalı-(ülkesinde hemşirelik okulunu okumuş ve tecrübesi olan)

Olabilecek ani sağlık problemlerinde ilk müdahaleyi yapabilecek kapasitedeki personellerdir. Aynı zamanda ilaç takibi, var olan sağlık probleminin düzenli takibi ve hastanın kişisel bakımı gibi.

Yaşlı Bakıcısı Özellikleri

 • Uyruk Seçimi-Özellikle personelin sabit bir uyruktan olması istenebilmektedir. Neredeyse tüm uyruktaki personeller ile çalışmaktayız. Personellerin tamamı oturma izinli olup yasa dışı herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır.
 • Yaş Seçimi-Bu konuda Müşterilerimizden çok farklı talepler gelebilmektedir. Kimi müşterimiz, genç olsun işlerin üstesinden rahatlıkla gelebilsin derken; kimi müşterimiz, yaşının biraz fazla olmasını istemekteki hem anne/babayla iletişimi iyi olabilsin hem de tecrübeli olabilsin diye…
 • İzin Günü-Diğer işlerimize nazaran Anne/Baba ve Yaşlı bakımı işlerimizde; genellikle aynı gün içerisinde sabah gidilen akşam dönülen izin türü tercih ediliyor. Çünkü, hasta gece tek başına kaldığında bir sorun yaşanmaması için. Tam 1 gün yatılı izin veren müşterilerimiz de vardır.
 • Referans/Tecrübe-Müşterilerimizin neredeyse tamamı tarafından talep edilen bir konudur. Personelin bir önceki iş yerlerindeki performansı sorgulanmak istenir. Referans bilgileri Personel görüşmelerinin ardından tarafımızca paylaşılmaktadır.

Çalışma yapımız ve Yaşlı bakıcısı paylaşımımız tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. Sizinle paylaşacağımız her personel sizin şartlarınızı kabul ederek sizinle çalışmaya başlamaktadır. Bu yapımız sayesinde ne siz zaman kaybedersiniz ne de biz.

Yaşlı bakıcısı işe başladıktan sonraki deneme sürenizin sonunda, bizimle sözleşmeli olarak çalışmaya başlamaktasınız. Amacımız size Daimi ve Sürekli olan personeli sağlamaktır. Ancak herhangi bir sorunda dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz, kuralları şeffaf olan Profesyonel Bakıcı ile size hizmet vermeye hazırız. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Yaşlı Bakıcısı Hizmeti

Sektörde işe başladığımızdan bu döneme kadar birçok ailemizin büyükleri ve yakın yaşlıları için bakıcı hizmeti vermiş bulunmaktayız. Genel hatlarıyla kültürümüzde yakınlarımıza kendi bakmamız makbul olurken, yeni çağımızda bu durum çok mümkün olmamaktadır. Çünkü çalışma hayatınızdaki mesai saatleri her yere yetişmenize olanak sağlamamaktadır. Durum bu şekilde olunca da bir yaşlı bakıcısı ile yakınınıza baktırıyor olmanız tabii ki de çok doğaldır. Tam da bu noktada başka bir problem ortaya çıkmaktadır. İşe aldığınız bakıcınız yaşlınıza iyi bakabilecek mi? Bunu garantiye alabilmeniz için doğru ve legal olan firmalar ile çalışmaya başlamalısınız.

Yatılı Hasta Bakıcı

Yatılı Hasta Bakıcı

Anneniz, Babanız veya bir yakınınızın; hastalanması durumunda veya sadece hayatını sürdürebilmek için bir başkasına ihtiyacı varsa, ya bu bakımı siz yapmak durumunda kalırsınız, ya da Profesyonel Bakıcılara bu işi bırakırsınız.

Sizin günlük hayatınızda zaten ilgilenmeniz gereken bir eviniz, yapmak zorunda olduğunuz işleriniz ve halihazırda bakmakla yükümlü olduğunuz kendi çocuklarınız vardır. Bunların yanında birde, başlı başına tamamen hastaya odaklanılması, sizin gündelik hayatınızı alt üst edecektir. Biz bu işi yıllardır yapan bir kurumsal firma olarak, bu zamana kadarki mutlu müşterilerimize vermiş olduğumuz hizmet gibi, size de bu hizmeti vermek isteriz. Sektörde 2 farklı firmamız ile hizmet vermekteyiz. Yatılı Hasta Bakıcı hizmetimizde; bu işte tecrübeli ve sizin üzerinizden büyük bir yük alacak personeller ile görüşme sağlayarak işe alırsınız.


0533 079 74 34


Yatılı Hasta Bakıcıları Ne İş Yapar?

Sizin vermiş olduğunuz görevler ve listeler dışında genel olarak yapılması gereken işler vardır. Bunlar şu şekildedir;

Eğer yakınınız veya hasta yatalak ise;

 • Tuvalete gidemiyorsa, yatakta olan hastanın alt bez değişimi yapılır.
 • Gerekiyorsa sonda değişimi yapılır.
 • İlaç takibi ve ilaçların zamanında hastaya verilmesi
 • İğne vurulması gerekiyorsa, bu konuda hemşirelik sertifika ve tecrübesi olan Hasta Bakıcılar bu işi yapabilir.
 • Doktorun vermiş olduğu diyet yemeklerinin hastaya yedirilmesi.
 • Hastanın kişisel bakımının yapılması; tırnaklarının kesilmesi, duş aldırılması, saçlarının kesilmesi.

Sizin verdiğiniz görevler arasında hem hasta bakımı hem ev işi varsa, bakıcı yukarıdaki yazılı olan maddeler dışında;

 • Evin günlük temizliğinin yapılması.
 • Günlük hastadan çıkan veya evin çamaşırlarının yıkanması.
 • Ütülerin yapılması
 • Günlük liste olarak verilmiş yemeklerin yapılması

Profesyonel Firmayla Çalışmanın Önemi

Firmalar tarafından size gönderilen yatılı hasta bakıcı adayları ile yaptığınız görüşmelerde;

 • Bakıcı adayları işi ilk defa duyduklarını söylüyorlarsa,
 • Vermiş olduğunuz iş listesinin kendilerine ağır geleceğini ve yapamayacaklarını söylüyorlarsa,
 • Görüşmeye gelen adayların herhangi bir tecrübe ve referansı yoksa,
 • Gelen bakıcı adayları, sizin firmaya vermiş olduğunuz kriterlerle bağdaşmıyorsa,

Size adayları gönderen iletişim kurduğunuz firmadan hemen uzaklaşın. Çünkü bu şekilde yakınınızı sağlık olarak riske atmış olacaksınız ve belki de çok kötü sonuçlar ile karşılaşacaksınız. Şuan piyasadaki personeller bir çoğu yatılı hasta bakıcı işlerini istiyor. Çünkü Bu tip evlerdeki işlerin daha az olduğunu düşünüyorlar ve bir çoğu yaşlılarımızın sesi çıkmadığı için evde istedikleri gibi çalışıyorlar.

Biz Profesyonel Bakıcı olarak tecrübesinden, sertifikasından, referanslarından emin olmadığımız ve hatta yaptığı işi görmeden size yatılı hasta bakıcı adayı göndermiyoruz. Daha önceden iş yerlerine yerleştirdiğimiz ve yaptığı işe güvendiğimiz adayların, yakın eşleri dostlarından seçim yapmaya çalışıyoruz. Sizin şartlarınızı kabul eden, evde yapılacak işlerin bilincinde olan aklı başında adaylar ile görüşme sağlamaktasınız.  Bu şekilde zaman kaybı yaşamadan, size en uygun adayı işe başlatmış olursunuz. Bizimle çalışmaya başladığınızda umuyoruz ki bizden memnun kalacaksınız ve bizi tanıdıklarınıza referans olarak sunacaksınız.