Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Sektördeki belki de en zor ve hassasiyet gerektiren Bakıcı profilidir. Normal yaşlı bakıcıları, hasta bakıcıları ve hatta 2-3 yaş sonrasındaki çocuk bakıcıları  için adaylar bulmak, bebek bakıcısı bulmaktan daha kolaydır. Çünkü belli dönemler ve yaşlar aşıldığında hassasiyet azalır bakım biraz daha kolaylaşır. Bebek Bakıcısının işi ise tam tersidir. Önem ve ilgi yüksek seviyede, Bakım ise en zor haldir.

Bebek Bakıcısının profili bu kadar zorken gelişi güzel herhangi bir firmadan arayışa girmek kesinlikle yanlış bir durumdur. Dünyaya gelmiş bebeğiniz her şeyden önemli olup rastgele birine de teslim edilemez, yalnız bırakılamaz. İşlerinize dönüp, tamamen ihtiyaç halinde olan bebeğiniz işi bilmeyen, tecrübesi olmayan, referansı olmayan bir sözde bakıcıya emanet edilemez.


0533 079 74 34


Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde Profesyonel Bakıcı size gözünüz arkada kalmayacak şekilde Bebek Bakıcıları bulacaktır. Daha önce bebek bakmış tecrübeli bebek bakıcıları, uykusuz gecelerde sizin eliniz kolunuz olacaktır.

Bebek Bakıcıları Ne İş Yapar

Bebeğiniz Dünyaya geldiği ilk zamanlarda bakıma en muhtaç olduğu zamanlar olmaktadır. Bu günlerde bebek bakıcınız da size en yardımcı olacak kişidir. Peki bebek bakıcıları ne iş yapar;

  • Geceleri bebeğin her 2 saatte bir mamasını hazırlamak ya da anneye emzirme sırasında yardımcı olmaktır.
  • Mama ve emzirme sonrasında bebeğin gazını çıkarmaktır.
  • Yemesinin ardından bez değişimini sağlamaktır.
  • Ağlama nöbetlerinde veya bebek kolik ise anneyle nöbetleşe, bebeği sakinleştirmektir.
  • Bir anne sıcaklığı ve sevgisiyle bebeği benimsemesidir.

Tabii ki yukarıda saydığımız özellikler sadece bakıcı bebek ile ilgilenecekse var olan özelliklerdir. Bir de evin işleri vardır. Eğer Bakıcı talebinde bulunan ailemiz, hem evin temizliği hem de bebek için ayrı ayrı bakıcı ve temizlikçi personel talebinde bulunmuşlarsa, iş ayrımı dolayısıyla işleyişte sorun olmayacaktır. Ancak Bebek Bakıcısı olarak işe başlayan personel aynı zamanda evin işlerine de yardım edecek ise, Bakıcı bebekten geri kalan zamanlarda yine anne ile nöbetleşe olarak evin temizlik, çamaşır, ütü ve yemek gibi işlerini de yapabilir. Fakat personelin dinlenmesine önem veren aileler, uzun süreli olarak verim alabilirler personellerinden.

Bebek Bakıcısını Nasıl Bulurum

Tanıdık vasıtasıyla bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bu çok iyi bir fikir olmayabilir. Sonuç olarak tanıdığınızda çalışan bakıcının tanıdığı aynı olmayabilir. Bu yüzden günümüz teknoloji çağı olduğu için, iş yapan bebek bakıcısı arıyorum yazarak firmaların tüm sonuçları internet üzerinden karşınıza gelecektir. Bunun olumlu ve olumsuz tarafları da vardır. Olumsuz tarafı legal illegal her sonucun karşınıza gelmesidir.

Peki bunu nasıl ayırt edeceğiz? Legal firmayı nasıl bulacağız?

Maalesef biraz zaman harcamanız gerekiyor. Bebek Bakıcısı Arıyorum diye arattırma yaptığınızda karşınıza gelen birçok firmayı aramalısınız ve şu soruları sormalısınız;

  • Sözleşmeli mi çalışıyorsunuz? Sözleşmeyi talep ederek maddeleri okumalısınız.
  • Hizmet süresiniz ne kadardır? Kaç ay olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Bakıcı adaylarının oturma izni var mı?
  • Komisyonu Bakıcıdan mı alıyorsunuz? Komisyonu bakıcıdan alan her firma hukuk önünde kanunsuzdur. Çalışandan hiçbir şekilde para talep edilemez.
  • Firmanızın bir adresi var mı?

Profesyonel bakıcı olarak size en doğru hizmeti vereceğimize inanıyoruz. Müşteri odaklı çalışmaktayız. Sizin kriterleriniz göz önünde tutularak personel paylaşımında bulunulmaktadır. Sektörde 2 farklı firma ile hizmet vermekteyiz.

Bana Bildir
Bildir
guest
2 Yorum
En Son
En Yeni En İyi
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
trackback
6 ay önce

Bebeğimiz henüz doğmadan yeni doğan bebek bakımında tecrübeli, aynı zamanda anne olmuş bir bakıcı arıyorduk. Bize uyan bebek bakıcısı buldukları için teşekkür ederiz