Afrikalı Bakıcı

Afrikalı Bakıcı

Ülkemizde çok fazla çalışmakta olan Afrikalı bakıcı personeller bulunmaktadır. Bu personeller Afrika kıtası içerisindeki birçok farklı ülkeden, ülkemize gelerek yaşamlarını burada sürdürmektedirler. Etiyopya, Uganda, Kenya, Eritre gibi sayabileceğimiz uyruklar yer almaktadır.

Genel yargının yanı sıra ailelerimizin birçoğu siyahi personellerden memnunlar ve uzun dönem birlikte çalışmaktadırlar. Öz bakımlarıyla ilgili, akıllarında soru işaretleri olan ailelerimiz; birlikte çalışmaya başladıkları zaman, bunun doğru olmadığını ve gayet temiz insanlar olduğunu görmektedirler.

Katar, Umman, Beyrut, Dubai gibi birçok Arap ülkesinde de çalıştıkları için İngilizce kadar Arapçayı da bilmektedirler; Hem İngilizce hem Arapçayı bildikleri için, ülkemizde bulunan yabancı aileler için vazgeçilmez bakıcı modelidir.


0533 079 74 34


Afrikalı Bakıcı Ne İş Yapar?

Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Diğer uyruklar ne iş yapıyorsa, yani bir bakıcının görevleri ne ise harfiyen yapmaktadırlar. Ancak Afrikalı Bakıcı adaylarında dikkat edilmesi gereken konulardan biri, iş tanımı yapılırken kesin olunmalıdır. Buna çok dikkat etmekteler ve iş tanımı dışına çıkıldığında, yani anlatılan işten daha fazla iş yapmaları istenildiğinde çok fazla kabul etmemektedirler. Bu yüzden yapılacak işler ne olursa olsun, tamı tamına anlatmak her taraf için daha sağlıklı olacak ve iş yapısı daha uzun süreli olacaktır. Yapacakları işleri kısaca özetlemek gerekirse;

Çocuk ve Bebek Bakımı: Çocuk ve Bebek bakımında performansları yüksek olarak çalışmaktadırlar. İngilizce oyunlar oynamakta ve hem fiziki hem de eğitici aktivitelerle çocuklara kaliteli zaman geçirtmektedirler.

Ev İşleri ve Temizlik: İyi bildikleri işler arasındadır. Türk kültürüne uygun olarak da temizlik yapmaktadırlar. Ancak her evin düzeni farklıdır, bu yüzden her ailemize de uyarıda bulunduğumuz gibi; evinizin işlerini ve yapısını göstermenizin ardından en sağlıklı sonuçlar alınacaktır.

Yemek Yapımı: Türkmen, Özbek gibi kültürümüze yakın olan uyruklardaki gibi bir yemek beklentisi olmamalıdır. Zeytinyağlılar, hamur işleri vb. gibi tatları beklemek doğru olmaz. Basit, sadece buzluktan alınıp kızartılacak, pişirilecek yemekleri yapabilmektedirler.

İngilizce Eğitim: İngilizce bilen bakıcı personeller çocuklarınıza hem dili öğretmekte hem de İngilizce olarak eğitim verebilmektedirler.

İngilizce Bilen Afrikalı Bakıcı

Tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de İngilizce biliyor olmalarıdır. Genel olarak İngilizceyi iyi konuşmaktadırlar. Hem daha önce çalıştıkları ülkelerde İngilizceyi sürekli pratik yaparak konuşmaları, Hem de birçok uyruğun ülkesindeki resmi dilin İngilizce olması sebebiyle İngilizceyi iyi bilmektedirler. Firma ana yapımızın misyonu olarak uyruk değil kişi bazlı çalışmaktayız. Bu yüzden de daha önce tecrübesi olmayan ve İngilizceyi iyi konuşamayan adayları ailelerimize yönlendirmemekteyiz.

Ailelerin çocukların gelişimine katkıda bulunmak için ve İngilizceyi günlük hayatta da kullanmaları sağlamak için tercih ettikleri bakıcı modellerindendir. Ülkelerinde öğretmenlik de yapmış olan Afrikalı bakıcı adayları da mevcuttur. Bu şekilde hem çocuğunuz İngilizceyi öğrenirken, ders içindeki terimleri de hakim olacaktır.

Türkçeyi çok bilmedikleri için, ev içerisinde sürekli olarak İngilizce konuşulması, ailenin tüm bireylerinin bir zaman sonra ister istemez kulak aşinalığından öğrenmesine neden olmaktadır.

Afrikalı Bakıcı Yorumları

Şuan ülkemizde büyük oranda tercih edilmektedirler. Hem maddi anlamda hem de yabancı dil konusunda aileye kattıkları sebebiyle çok fazla talep görmektedirler. Etiyopyalı bakıcı, Kenyalı bakıcı ve Ugandalı bakıcı fiyatları ortalama olarak aynıdır. Gelen tüm yorumlar olumlu olmakla birlikte, işte bulunma süreleri diğer uyruklara nazaran daha fazladır. bulundukları işleri çok fazla değiştirmemekteler, bu durum da ailelerin en fazla talep ettikleri konuların başında gelmektedir. Çocuklarla birlikte siz de yardımcınızdan yabancı dil öğrenmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Firmamız ailelerimize en uygun adayları paylaşarak hizmet sağlamayı misyon haline getirmiştir. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firması ile ortak olarak hizmet sağlamaktayız. Bu süreçte size en doğru ve en sağlıklı hizmeti vermek için çaba sarf ettik. Çünkü bu çabanın aynı zamanda bize de olumlu yansıyacağını biliyorduk. Legal olarak çalışan bir firma olarak, asla personelin maaşından kesinti yapmamız mümkün değildir, hukuka aykırıdır. Bu nedenle evinizde bir bakıcı sirkülasyonu hedefimiz yoktur. Ne ailemize, ne bakıcıya ne de kendimize zaman ve maliyet yaratmak istememekteyiz. Yabancı eleman bulan şirketler arasından en iyilerden biri olduğumuzu düşünüyoruz. Afrikalı Bakıcı mı arıyorsunuz? Hızlıca adaylarla görüşme sağlayabilmek için bizimle iletişime geçebilir, aday Cv’lerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Günlük bakıcınızın size yetemediğini düşünüyorsanız ve artık yatılı bir bakıcı bulmanın zamanı geldiyse, doğru bir firmayla çalışarak yatılı bakıcınızı bulabilirsiniz. Doğru olan firmalara “kriterlerime uygun yatılı bakıcı arıyorum” dediğinizde; size zaman kaybettirmeden sadece size uyan ve sizin şartlarınızı kabul eden bakıcı adayları ile görüşme yaptırılır. Bu şekilde Siz de, Bakıcı da, Danışman firma da zaman kaybetmemiş olur. Hızlıca yeni bir yatılı bakıcı adayı bulunmuş olur ve deneme süreci başlar. Deneme sürecinin de ardından bakıcı adayıyla devam edilecek mi yoksa yollar ayrılacak mı buna bakılır. Devam edildiği taktirde, belki de bir süre sonra bakıcı ile olan ev içi ilişkide problem yaşanabilecek ve yeni bir bakıcıya ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda devreye danışman firma girerek size hızlıca yeni bir aday bularak ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Tüm yukarıdaki senaryo tamamen işini doğru yapan ve her şeyin yolunda gitmesiyle gerçekleşen bir yapıdır. Ancak her zaman işleyiş bu şekilde olmayabiliyor. Yanlışlıkla internet üzerinden “Yatılı Bakıcı Arıyorum” diye arattırma yaparak, karşınıza gelen bir firmayla sorgu sualsiz çalışmaya başlarsanız, yukarıdaki senaryonun tam tersini yaşayabilirsiniz.

Sizinle görüşmeye gelen adaylar, tamamen sizin kriterlerinizin dışında; rast gele gönderilmiş, evinizde çalışma yapısı bilmeyen, ne iş yapacağını bilmeyen, tecrübe ve referansı bulunmayan, firmanın hiç tanımadığı adaylar olabilir. Diyelim ki birini seçtiniz ve işe başlattınız; firma size deneme süresi vermeyebilir ve işiniz acil olduğundan zorunlu olarak adayla çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Tabii ki de sorun yaşayacağınız bir iş ilişkisinde, beğenemeyebileceğiniz bakıcı adayı ile yolları ayırmak isteyebilirsiniz. Danışman firma ile iletişime geçmek istediğinizde karşınızda bir muhatap bulamayabilir, ya da yeni gönderilen adaylar bir öncekinden daha kötü olabilmektedir.


0533 079 74 34


Tüm Bunları yaşamak istemiyorsanız Legal olan doğru firmalar ile çalışmalısınız. Profesyonel Bakıcı firması olarak işimizi doğru yapıyor; Sadece müşteri odaklı değil, aynı zamanda bakıcı odaklı da çalışarak size uzun süreli bir bakıcı bulmayı hedefliyoruz.

Tecrübeli Yatılı Bakıcı Arıyorum

Gerçekten iyi bir yatılı bakıcı arıyorum diyorsanız, bu yazılanları dikkate almalısınız;

Yatili Bakici Ariyorum

Bu işin eğitimini aldığı sertifikayı veya uzun çalışma süresinden elde ettiği tecrübeyi referans ile kanıt gösterebilecek bakıcı adayları ile çalışmalısınız. Çünkü bir bakıcı adayında bu iki koşul dışında değerlendirebileceğiniz bir kriter bulunmamaktadır. Bu iki koşulu dikkate almadan başlatacağınız tüm adaylar artık sizin şansınıza kalmış bir sonuç doğuracaktır. Evet gerçekten sertifikası da olmayan veya tecrübesi de bulunmayan birçok bakıcı adayını ailelerimizin evlerine verdiğimiz doğrudur. Ancak bu durumda da bakıcı adaylarına biz referans olduk, sebebi ise; adayın çalışma yapısını test ettiğimiz ve bildiğimiz kişiler olmasıydı. Gerçekten işe ihtiyacı olan bu adaylar bizi hiçbir zaman ailelerimize karşı mahcup etmediler. Aynı zamanda danışman bir firmanın bilmediği adayları görüştürme yaptırması, iş ahlakı açısından bizce etik değildir.

Yakınınız için aradığınız bakıcı yapısı Hasta veya Yaşlı Bakıcısı olabilir; daha önce bu tip bir işte çalışmış; hasta ve yaşlılar için olan yemek tarzını bilen, ilaç takibi yapabilen, yakınınızın öz bakımını yapabilecek, alt değişimi yapabilecek, acil durumlarda size veya acil kurumlara haber verebilecek tecrübeli bakıcı adaylarından yönlendirmekteyiz. Sertifikalı profesyonel birini isterseniz, ülkesinde hemşirelik veya ilgili alanlardan mevzun olmuş veya orada çalışarak bir derece ile sertifika almış adaylardan yönlendirmekteyiz.

Aradığınız bakıcı yapısı Çocuk veya Bebek Bakıcısı olabilir; daha önce bu tür işlerde çalışmış; çocukların alt değişimini yapacak, eğitici ve fiziki aktiviteler yaptıracak, yemeklerini yedirecek, duş aldıracak, uykuya dalışlarında ve uyku sonrasında yanlarında olacak adaylardan yönlendirmekteyiz. Profesyonel eğitimli bakıcılardan isterseniz; çocuk gelişimi mevzunu veya anaokullarında tecrübe edinmiş adaylardan yönlendirmekteyiz.

Profesyonel Bakıcılık Hizmeti

Bizimle iletişim kurarak yatılı bakıcı arıyorum demeniz yeterli olacaktır. İstanbul’da bulunan 39 İlçe ve semtlerinin tamamına hizmet vermekteyiz. İl dışındaki büyükşehirlere de Bakıcı hizmetimiz vardır. Sektördeki 10. yılımızda, birçok bürokrat ve ünlü ailelerimize de hizmet verme şansımız olmuştur. Bu şekilde birçok referans biriktirmiş bulunmaktayız. Vip Yardımcı firmasıyla ortak olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Kalıcı ve Tecrübeli bakıcı adaylarına ulaşmak için hızlıca bizi arayabilirsiniz. Sözleşmeli çalışan, deneme süresi bulunan ev 7/24 iletişim kurabileceğiniz Legal bir firmayız.

Profesyonel Bakıcı

Profesyonel Bakıcı

Çalışma yapımız ve prosedürlerimiz gereği, Amacımız; Size Daimi ve Uzun Süreli Bakıcı bulmaktır.

2012 yılından bu yana olan hizmetimizdeki temel ilkemiz; Sizin bizden hizmet almaya başlamanızdan sonra, bizim size sonradan bulacağımız personeller, mantıken hem bize zaman kaybı, hem maliyet… Bu sebeple asıl amacımız size kalıcı personel bulmaktır.

Sözleşmeli olarak çalışmaktayız. Bu sayede her üç tarafında(Siz Müşterimiz, Personel ve Profesyonel Bakıcı) haklarını yazılı olarak korumaktadır. Bu şekilde olan çalışmamızdan anlayacağınız üzere tamamen şeffaf olarak çalışmaktayız. Sizin istemeyeceğiniz veya bizim size söz verip de sonrasında kabul etmeyeceğimiz hiç bir konu söz konusu olamaz. Sözleşmeli olarak çalıştığımız için de haklarınız en ince ayrıntısına kadar Korunmaktadır.


0533 079 74 34


Konumu ve İş adresi belli olan bir kurumuz, dilediğiniz zaman bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz profesyonel bakıcı adayları görüşmelerinizi kendi ofisimizde yapabilir veya personeller sizin konumunuzda görüşme yapabilirler. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Hizmet Süreçlerimiz

✔ İlk iletişimde Şirket prosedürlerimiz tarafınıza iletilir, kabul etmeniz durumunda Hizmet süreci başlar,

✔ Personel sorumlumuz sizinle iletişime geçerek, Bakıcınızda olmasını istediğiniz kriterlerinizi sorar ve bu özelliklere uyan personellerin yönlendirmesini yapar.

✔ Telefon üzerinden Fotoğraf, Öz geçmiş ve referansları paylaşılan personeller arasından seçim yaparsınız. Tamamen sizin istemiş olduğunuz kriterlerdeki personeller yönlendirildiği için, 2 taraf olarak da zaman kaybetmeyiz.

✔ Sizin şartlarınızı kabul eden personeller ile yüz yüze görüşme yapmanız sağlanır.

✔ Yüz yüze görüşmenin ardından da beğenmiş olduğunuz Personel ile çalışmaya başlarsınız.

✔ Deneme süresinin ardından, çalışmaya devam etmek istiyorsanız, sözleşme akabinde Profesyonel Bakıcı ile çalışmaya başlarsınız.

İllegal Firmalar

-Hiç kimse zamanının büyük bir kısmını yeni bir personel bulmak için harcamak istemez.

-Aynı zamanda bu süreçte sürekli para kaybetmek de istemez.

Bu Sebeple piyasa da var olan illegal firmalardan kaçınmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Çünkü;

✖ Sözleşme ile çalışmıyorlar.

✖ Başlangıçtaki görüşmelerde, sizin istemiş olduğunuz kriterlerin dışında da personeller ile görüşme sağlatıyorlar.

✖ Personeliniz ayrıldığında, yeni bir personel için yardımcı olmuyorlar.

✖ Başta konuşmuş olduğunuz ücretlerin dışında da ek ücret talepleri olabiliyor.

✖ Personel ile yaşanan herhangi bir sorunda, aracı olarak yardımcı olmuyorlar.

✖ İş Adresleri ve ulaşabileceğiniz konumları olamayan merdiven altı çalışma yapısındadırlar.

Profesyonel Bakıcı Hizmeti

Hizmet sürecimiz içerisinde personelin çıkması durumunda veya sizin çıkarmanız durumunda dilediğiniz kadar personel değiştirme hakkına da sahipsiz. Biz piyasadaki illegal firmalar gibi size birkaç değişim hakkı sunup, ardından sıradan personeller göndererek haklarınızı tüketen firmalardan değiliz. Asıl amacımıza güvendiğimiz için size sınırsız değişim hakkı sunmakta ve bu sözleşme maddemizin arkasında durmaktayız. Sektörde Vip Yardımcı ile yıllardan beri ortak olarak hizmet sunmaktayız.

Müşterilerimiz genelde bizimle iletişime geçtiklerinde hangi uyruklar ile çalışıyorsunuz diye sormaktalar. Biz şuan Türkiye’de bulunan tüm bakıcılık yapmak isteyen uyruklar ile çalışmaktayız. Türkmen, Özbek, Azeri, Gürcü, Filipin, Moldov hatta Uganda, Etiyopya gibi birçok uyrukları sayabiliriz.

Ev İşi Hizmetlisi

Ev İşi Hizmetlisi

Evinizde günlük olarak yapılması gereken işler bulunmaktadır. “Çamaşır, Ütü, Süpürüp/Silme, Yatak/Çarşaf değişimi, Yemek ve diğer ev işleri gibi” günlük işlerinin üstesinden gelmeye çalışmaktasınız. Hem iş hayatı, hem de evin işleri birleşince, size yaşayacak bir zaman dilimi kalmıyor. Hayatınızda kendinize de zaman ayırmak için ve bu işlerin daha Profesyonel bir şekilde çözülebilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel Bakıcı olarak, size; uzun yıllar yanınızda kalacak Ev İşi Hizmetlisi oluşturmaya çalışmaktayız.

Evinizde sürekli bir ev işi hizmetlisi değişimi yaşamaktan sıkıldıysanız ve artık evin işlerini bir defa öğretip yıllar boyu bu şekilde devam etmek istiyorsanız, Biz size yardımcı olabiliriz. Çünkü biz; hukuken de yasak olan, “personelden ücret alarak çalışan firmalardandeğiliz. Bu sebepten dolayı “size sonradan getireceğimiz personeller, bize zaman kaybı ve maliyet” misyonuyla yola çıktık. Ancak herhangi bir problemde 24 saat içerisinde aynı ücret ve özellikteki personel ile değişim garantisini de vermekteyiz.


0533 079 74 34


Tecrübe ve Referans

Görüşme sağlayacağınız Ev İşi Hizmetlisi daha önceden iyi referansları olan ve bizim iyi tanıdığımız personeller olmaktadır. Sizin ev yaşantınızı ve kriterlerinizi kabul eden personeller ile çalışamaya başlamaktasınız. Bu sayede “ücret bilgisi daha önce verilmiş olan, sizin evinizde yaşayan kişi sayısını bilen, net olarak evde yapması gereken işleri kabul eden bakıcılar ile” yapmış olduğunuz görüşmelerin hiç biri boşuna olmamış olur, sonunda içinize sinen personel ile çalışmaya başlarsınız.

Bizimle ilk kez iletişime geçerek, personel talebinde bulunduğunuzda; biz de sizi tanımak adına, Ev İşi Hizmetliniz ile birlikte gelmekteyiz. Bu şekilde sizin de bizi görerek, gerçek kişiler ile bir iş ilişkisi kurduğunuzu bilmenizi isteriz. Her sorunda ve isteğinizde, size cevap verecek birilerinin olması, bizim iş anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. İlk kez yüz yüze yapılan görüşmelerde, personel seçimi yapılamaması durumunda, sizin kriterlerinizi daha iyi anlamış olarak, size daha çok beğeneceğiniz adaylar ile geri dönüşler yapmaktayız.

Biz sizinle telefon üzerinden personelleri paylaşırken 10-15 personel bilgisi paylaşmamaktayız, 2 veya 3 personel bilgisi paylaşmaktayız. Bizden isteseniz 50 personel bilgisi de paylaşabiliriz ancak; sizinle çalışacağına inandığımız ve çalışma isteği arzusu olan personelleri seçerek size yönlendiriyoruz. Diğer türlü yaşayacağımız hem başta, hem personel ile başladıktan sonraki zaman kaybı, her iki tarafı da fazlasıyla yoracaktır. Bu nedenle nokta atışı yapmak için uğraşmaktayız.

Güvenilirlik ve Garanti

Adres bilgileri olan, dilediğiniz her zaman bize ulaşabileceğiniz legal bir firmayız. Bizden temin edeceğiniz her Ev İşi Hizmetlisi adaylarının arkasında durmaktayız. Personel sizde başladıktan sonra iletişimimiz kopmamakta, hem personelin hem sizin memnuniyetinizi devam eden süre boyunca aralıklarla kontrol etmekteyiz. Bu yaptığımız iletişim, olmakta olan veya oluşabilecek sorunları hızlıca çözmemize yaramaktadır. Her iki tarafında birbirine alışması zaman almakla birlikte, biz bu sürecin daha olumlu geçmesi için uğraşmaktayız. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.