Yabancı Bakıcı

Yabancı Bakıcı

Ülkemiz birçok uyruktaki yabancı bakıcı personelleri içinde barındırmaktadır. Biz Profesyonel Bakıcı firması olarak birçok uyruktaki yabancı personeller ile çalışmaktayız. Türkmenistanlı, Filipinli, Özbekistanlı, Gürcistanlı, Azerbaycanlı, Bulgaristanlı, Moldovyalı ve hatta Ugandalı, Etiyopyalı Yabancı Bakıcılar ile çalışmaktayız.

Şuan ülkemizde en çok Türkmenistan ve Özbekistan uyruklarındaki personeller çalışmaktadırlar, son zamanlarda ek olarak Filipinli Bakıcıların yerini İngilizce bilmelerinden dolayı Ugandalı ve Etiyopyalı Bakıcılar almaktadır.

Ancak her defasında müşterilerimize aktardığımız gibi; kötü veya iyi millet yoktur, kötü veya iyi birey vardır. Çalışmalarımızı her zaman bu yapı üzerinde topladık ve yabancı bakıcı adayları size yönlendirmeden önce nasıl iş yaptıklarını deneyimleyerek size uygun olup olamayacaklarını gözlemlemekteyiz. Ayrıca daha önce çalışmış oldukları aileler ile temasa geçerek memnuniyetlerini ölçmekteyiz. Tüm bunların ardından sizin şartlarınızı kabul eden bakıcılar ile görüşmelerinizi ayarlamaktayız.


0533 079 74 34


Yabancı Bakıcı Ücretleri

Bu zamana kadar birbirinden farkı uyruktaki yabancı bakıcılar, kendi içinde ve dışında maaş değişimlerine neden olmuşlardır. Örnek olarak söylemek gerekirse; Azeri yabancı bakıcılar ilk başlarda Türkmen ve Özbek çalışanlara nazaran daha az maaş almalarına rağmen, geçen sürede Türkçelerinin gelişmesi ve daha az Türkiye’yi tercih etmelerinin sebebi olarak maaş aralıkları artmıştır.

2021 yılı itibariyle genel olarak;

Türkmenistan uyruklu yabancı personellerin ücretleri 3800 tl çevresidir.

Özbekistanlı uyruklu yabancı personellerin ücretleri 3800 tl çevresidir.

Azerbaycan uyruklu yabancı personellerin ücretleri 4000 tl çevresidir.

Uganda, Etiyopya uyruklu yabancı personellerin ücretleri 3800-4000 tl çevresidir.

Bulgaristan uyruklu yabancı personellerin ücretleri 4500-5000 tl çevresidir.

Filipin uyruklu yabancı personellerin ücretleri 1200 dolar çevresidir.

Yabancı Bakıcılar Ne İş Yapar

Uyruk seçimi tamamen sizin özelinizle ve piyasadaki koşullar ile belirlenmektedir. Siz iş beklentisi olarak çocuklar ile ilgilenecek birisini istiyorsanız ve sizin bütçeniz 3800-4500 aralığındaysa Filipinli Yabancı Bakıcı çalıştıramazsınız, diğer uyruklar ile ilerlemek gerekir. Bu sebeple bütçe uyruk seçimini iyi yapmak gerekiyor.

Yabancı Bakıcılar sizin talep ve bilgilendirmeniz üzerine her istediğinizi yapabilirler. Sizin talebiniz, günlük ev toparlaması, yemek yapılması ve çocuk bakımıysa, bakıcılar bu şartları kabul ederek gelirler ve işlerini yaparlar.

Genel olarak eviniz çok büyük değilse, çocuk bakımının yanında, ev işleri de annenin çocukla ilgilenmesi sonucu bakıcılar tarafından yapılmaktadır. Ancak eviniz büyük metrekarede veya villa ise, genel olarak ya çocuk bakıcısı olarak ya da ev işlerini hizmetlisi olarak işleri tercih etmektedirler. Çok büyük bir evde Bakıcının hem çocuk ile ilgilenerek ( yemeğinin yedirilmesi, alt değişimi, oyun oynanması, gazının çıkarılması, sürekli olarak dikkatle ilgi gösterilmesi, gibi… ) hem de evin diğer işlerinin ( yemek yapılması, çamaşırların yıkanması, ütü yapılması, temizlik yapılması gibi…) yapılmasının beklenilmesi zaten olanaksızdır. Bu şekilde bakıcıdan verim alınamaz, çalışma süresi çok kısa zamanlı olur.

Biz sizi Yabancı personel seçiminde her konuda yönlendiriyoruz ve doğru adayı bulmanızı sağlıyoruz, zaten danışman firma olmamızın esası budur. Profesyonel Bakıcı olarak bu işi 2012 yılından beri özverili şekilde yapmakta ve ailemize birçok bürokrat ve ünlüyü eklemiş bulunmaktayız. Sektördeki 2 firmamız ile size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

Bana Bildir
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar