Afrikalı Bakıcı

Afrikalı Bakıcı

Ülkemizde çok fazla çalışmakta olan Afrikalı bakıcı personeller bulunmaktadır. Bu personeller Afrika kıtası içerisindeki birçok farklı ülkeden, ülkemize gelerek yaşamlarını burada sürdürmektedirler. Etiyopya, Uganda, Kenya, Eritre gibi sayabileceğimiz uyruklar yer almaktadır.

Genel yargının yanı sıra ailelerimizin birçoğu siyahi personellerden memnunlar ve uzun dönem birlikte çalışmaktadırlar. Öz bakımlarıyla ilgili, akıllarında soru işaretleri olan ailelerimiz; birlikte çalışmaya başladıkları zaman, bunun doğru olmadığını ve gayet temiz insanlar olduğunu görmektedirler.

Katar, Umman, Beyrut, Dubai gibi birçok Arap ülkesinde de çalıştıkları için İngilizce kadar Arapçayı da bilmektedirler; Hem İngilizce hem Arapçayı bildikleri için, ülkemizde bulunan yabancı aileler için vazgeçilmez bakıcı modelidir.


0533 079 74 34


Afrikalı Bakıcı Ne İş Yapar?

Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Diğer uyruklar ne iş yapıyorsa, yani bir bakıcının görevleri ne ise harfiyen yapmaktadırlar. Ancak Afrikalı Bakıcı adaylarında dikkat edilmesi gereken konulardan biri, iş tanımı yapılırken kesin olunmalıdır. Buna çok dikkat etmekteler ve iş tanımı dışına çıkıldığında, yani anlatılan işten daha fazla iş yapmaları istenildiğinde çok fazla kabul etmemektedirler. Bu yüzden yapılacak işler ne olursa olsun, tamı tamına anlatmak her taraf için daha sağlıklı olacak ve iş yapısı daha uzun süreli olacaktır. Yapacakları işleri kısaca özetlemek gerekirse;

Çocuk ve Bebek Bakımı: Çocuk ve Bebek bakımında performansları yüksek olarak çalışmaktadırlar. İngilizce oyunlar oynamakta ve hem fiziki hem de eğitici aktivitelerle çocuklara kaliteli zaman geçirtmektedirler.

Ev İşleri ve Temizlik: İyi bildikleri işler arasındadır. Türk kültürüne uygun olarak da temizlik yapmaktadırlar. Ancak her evin düzeni farklıdır, bu yüzden her ailemize de uyarıda bulunduğumuz gibi; evinizin işlerini ve yapısını göstermenizin ardından en sağlıklı sonuçlar alınacaktır.

Yemek Yapımı: Türkmen, Özbek gibi kültürümüze yakın olan uyruklardaki gibi bir yemek beklentisi olmamalıdır. Zeytinyağlılar, hamur işleri vb. gibi tatları beklemek doğru olmaz. Basit, sadece buzluktan alınıp kızartılacak, pişirilecek yemekleri yapabilmektedirler.

İngilizce Eğitim: İngilizce bilen bakıcı personeller çocuklarınıza hem dili öğretmekte hem de İngilizce olarak eğitim verebilmektedirler.

İngilizce Bilen Afrikalı Bakıcı

Tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de İngilizce biliyor olmalarıdır. Genel olarak İngilizceyi iyi konuşmaktadırlar. Hem daha önce çalıştıkları ülkelerde İngilizceyi sürekli pratik yaparak konuşmaları, Hem de birçok uyruğun ülkesindeki resmi dilin İngilizce olması sebebiyle İngilizceyi iyi bilmektedirler. Firma ana yapımızın misyonu olarak uyruk değil kişi bazlı çalışmaktayız. Bu yüzden de daha önce tecrübesi olmayan ve İngilizceyi iyi konuşamayan adayları ailelerimize yönlendirmemekteyiz.

Ailelerin çocukların gelişimine katkıda bulunmak için ve İngilizceyi günlük hayatta da kullanmaları sağlamak için tercih ettikleri bakıcı modellerindendir. Ülkelerinde öğretmenlik de yapmış olan Afrikalı bakıcı adayları da mevcuttur. Bu şekilde hem çocuğunuz İngilizceyi öğrenirken, ders içindeki terimleri de hakim olacaktır.

Türkçeyi çok bilmedikleri için, ev içerisinde sürekli olarak İngilizce konuşulması, ailenin tüm bireylerinin bir zaman sonra ister istemez kulak aşinalığından öğrenmesine neden olmaktadır.

Afrikalı Bakıcı Yorumları

Şuan ülkemizde büyük oranda tercih edilmektedirler. Hem maddi anlamda hem de yabancı dil konusunda aileye kattıkları sebebiyle çok fazla talep görmektedirler. Etiyopyalı bakıcı, Kenyalı bakıcı ve Ugandalı bakıcı fiyatları ortalama olarak aynıdır. Gelen tüm yorumlar olumlu olmakla birlikte, işte bulunma süreleri diğer uyruklara nazaran daha fazladır. bulundukları işleri çok fazla değiştirmemekteler, bu durum da ailelerin en fazla talep ettikleri konuların başında gelmektedir. Çocuklarla birlikte siz de yardımcınızdan yabancı dil öğrenmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Firmamız ailelerimize en uygun adayları paylaşarak hizmet sağlamayı misyon haline getirmiştir. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firması ile ortak olarak hizmet sağlamaktayız. Bu süreçte size en doğru ve en sağlıklı hizmeti vermek için çaba sarf ettik. Çünkü bu çabanın aynı zamanda bize de olumlu yansıyacağını biliyorduk. Legal olarak çalışan bir firma olarak, asla personelin maaşından kesinti yapmamız mümkün değildir, hukuka aykırıdır. Bu nedenle evinizde bir bakıcı sirkülasyonu hedefimiz yoktur. Ne ailemize, ne bakıcıya ne de kendimize zaman ve maliyet yaratmak istememekteyiz. Yabancı eleman bulan şirketler arasından en iyilerden biri olduğumuzu düşünüyoruz. Afrikalı Bakıcı mı arıyorsunuz? Hızlıca adaylarla görüşme sağlayabilmek için bizimle iletişime geçebilir, aday Cv’lerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Ev İşi Hizmetlisi

Ev İşi Hizmetlisi

Evinizde günlük olarak yapılması gereken işler bulunmaktadır. “Çamaşır, Ütü, Süpürüp/Silme, Yatak/Çarşaf değişimi, Yemek ve diğer ev işleri gibi” günlük işlerinin üstesinden gelmeye çalışmaktasınız. Hem iş hayatı, hem de evin işleri birleşince, size yaşayacak bir zaman dilimi kalmıyor. Hayatınızda kendinize de zaman ayırmak için ve bu işlerin daha Profesyonel bir şekilde çözülebilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel Bakıcı olarak, size; uzun yıllar yanınızda kalacak Ev İşi Hizmetlisi oluşturmaya çalışmaktayız.

Evinizde sürekli bir ev işi hizmetlisi değişimi yaşamaktan sıkıldıysanız ve artık evin işlerini bir defa öğretip yıllar boyu bu şekilde devam etmek istiyorsanız, Biz size yardımcı olabiliriz. Çünkü biz; hukuken de yasak olan, “personelden ücret alarak çalışan firmalardandeğiliz. Bu sebepten dolayı “size sonradan getireceğimiz personeller, bize zaman kaybı ve maliyet” misyonuyla yola çıktık. Ancak herhangi bir problemde 24 saat içerisinde aynı ücret ve özellikteki personel ile değişim garantisini de vermekteyiz.


0533 079 74 34


Tecrübe ve Referans

Görüşme sağlayacağınız Ev İşi Hizmetlisi daha önceden iyi referansları olan ve bizim iyi tanıdığımız personeller olmaktadır. Sizin ev yaşantınızı ve kriterlerinizi kabul eden personeller ile çalışamaya başlamaktasınız. Bu sayede “ücret bilgisi daha önce verilmiş olan, sizin evinizde yaşayan kişi sayısını bilen, net olarak evde yapması gereken işleri kabul eden bakıcılar ile” yapmış olduğunuz görüşmelerin hiç biri boşuna olmamış olur, sonunda içinize sinen personel ile çalışmaya başlarsınız.

Bizimle ilk kez iletişime geçerek, personel talebinde bulunduğunuzda; biz de sizi tanımak adına, Ev İşi Hizmetliniz ile birlikte gelmekteyiz. Bu şekilde sizin de bizi görerek, gerçek kişiler ile bir iş ilişkisi kurduğunuzu bilmenizi isteriz. Her sorunda ve isteğinizde, size cevap verecek birilerinin olması, bizim iş anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. İlk kez yüz yüze yapılan görüşmelerde, personel seçimi yapılamaması durumunda, sizin kriterlerinizi daha iyi anlamış olarak, size daha çok beğeneceğiniz adaylar ile geri dönüşler yapmaktayız.

Biz sizinle telefon üzerinden personelleri paylaşırken 10-15 personel bilgisi paylaşmamaktayız, 2 veya 3 personel bilgisi paylaşmaktayız. Bizden isteseniz 50 personel bilgisi de paylaşabiliriz ancak; sizinle çalışacağına inandığımız ve çalışma isteği arzusu olan personelleri seçerek size yönlendiriyoruz. Diğer türlü yaşayacağımız hem başta, hem personel ile başladıktan sonraki zaman kaybı, her iki tarafı da fazlasıyla yoracaktır. Bu nedenle nokta atışı yapmak için uğraşmaktayız.

Güvenilirlik ve Garanti

Adres bilgileri olan, dilediğiniz her zaman bize ulaşabileceğiniz legal bir firmayız. Bizden temin edeceğiniz her Ev İşi Hizmetlisi adaylarının arkasında durmaktayız. Personel sizde başladıktan sonra iletişimimiz kopmamakta, hem personelin hem sizin memnuniyetinizi devam eden süre boyunca aralıklarla kontrol etmekteyiz. Bu yaptığımız iletişim, olmakta olan veya oluşabilecek sorunları hızlıca çözmemize yaramaktadır. Her iki tarafında birbirine alışması zaman almakla birlikte, biz bu sürecin daha olumlu geçmesi için uğraşmaktayız. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Eve Yardımcı Bayan

Eve Yardımcı Bayan

Yardımcı firmasıyla anlaşmanız sonucu, sürekli eve yardımcı bayan geliyor diğeri gidiyorsa, çalışmakta olduğunuz şirketin doğru olmadığını bilmelisiniz. Çünkü çalışmakta olduğunuz firma size sıradan birçok yardımcı bayan adayı göndererek sizin zamanınızı çalmakta ve bir türlü evinizde düzeni oturtamamaktasınız.

Sektörde bulunan illegal firmalar danışmanlık ücretinin bir kısmını çalışan yardımcıdan almaktadır ve sizin evinizi önemsemeden hareket etmektedirler. Bunun sebebi evinizde bir yardımcı sirkülasyonu yaratmak ve sürekli para kazanmaktır. Bir çalışan personelin maaşından komisyon almak tamamen hukuk dışı bir durumdur ve kanun önünde cezası vardır.


0533 079 74 34


Hal böyle iken hem eviniz deneme tahtası gibi kullanılmakta hem dene siz bilmeden veya bilerek hukuk dışı bir yapı içine girmektesiniz. Size bu tip çalışma yapılarını öneren yardımcı firmalarından uzak durunuz.

Legal Yardımcı Firmasının Avantajları

  • Her iki tarafın da haklarının korunduğu ve ıslak imzalı sözleşmeler ile çalışmaktayız.
  • Tecrübesi olan ve referansları kuvvetli Yardımcı adayları ile görüşme sağlayarak zaman kaybı yaşamazsınız.
  • Sizin kriterlerinize uyan adaylar sizinle paylaşılır.
  • Kurallarınızı bilen, bu şartları kabul eden yardımcı adayları sizinle paylaşılır.
  • Kaçak olmayan, oturma izinli olan Yardımcı adaylar sizinle paylaşılır.
  • İsterseniz görüşmeleri bizimle birlikte yapmaktasınız, bu şekilde her zaman karşınızda bir ilgili kişinin olduğunu bilirsiniz.

Genel olarak yukarıdaki maddelerin yanı sıra, doğru bir firma ile çalışmanın avantajları oldukça yüksektir. Aldığınız hizmetin ve ödediğiniz komisyon bedelinin bir karşılığını beklemekte sonuna kadar haklısınız ve hakkınızdan asla vazgeçmeyin.

İllegal Yardımcı Firmalarının Oyunları

İllegal firmaların size biz de sözleşme yapacağız dediğinde lütfen sözleşmeyi iyice okuyun ve maddelere dikkat edin. Maddeler içerisinde 2-3 aday değişimi varsa, bu madde kesinlikle amaçlarını size belgeli olarak sunduklarını gösterir. Eve yardımcı bayan aldığınızda; bir süre sonra sizin memnun kalmamanız veya personelin çıkması durumunda, sıradan yardımcı bayanları paylaşarak ve evinizde başlatarak bu haklarınızı da tüketmekteler. Sonrasında biz size söylemiştik ve sözleşmede de paylaşmıştık diyecekler ve hak arayacak yeriniz de kalmayacaktır.

Amaç zaten size uzun süreli eve yardımcı bayan bulmak değil, sizin evinizde bir yardımcı bayan sirkülasyonu olduğu için doğru hizmeti hiçbir zaman alamayacaksınız. Tüm bu olumsuzluklar ilk başta yapmış olduğunuz firma seçimine bağlıdır. Hak veriyoruz, bu kadar çok firmadan hangisiyle çalışmaya başlayacağınız konusunda bilgili değilsiniz. Şans eseri bir firma seçiyor ve çalışmaya başlıyorsunuz. Ancak bu işe biraz zaman ayırmalısınız; sizden ricamız yukarıdaki legal firma için söylediklerimizi, seçtiğiniz firmaya sorunuz.

Profesyonel Yardımcı Bakıcı

Eve yardımcı bayan almaya karar verdiğinizde biz hep burada olacağız. Size en doğru hizmeti vererek yıllar boyu yanınızda çalışacak bir yardımcı bulacağımızdan emin olabilirsiniz. Biz yıllar önce de aynı mantık ve misyon ile çalışıyorduk şimdi de aynı misyon ile devam ediyoruz; amacımız size uzun süreli çalışacak aday bulmaktır, aksi halde sözleşme süresi içerisinde sürekli olarak evinizde bir yardımcı bayan değişiminde bulunmak bize zaman kaybı ve maliyet olacaktır. Biz kesinlikle bunu istemiyoruz. Profesyonel Bakıcı ve Vip Yardımcı firmaları olarak sektörde hep iyi anılmak ve bizi referans olarak vermeniz baş amacımızdır.