Türkmen Bakıcı

turkmen bakici

Ülkemizde tüm zamanlar boyunca en yoğun göç aldığımız ve evlerimizde en sık olarak çalışan uyruklar arasında yer almaktadırlar aynı zamanda kültürümüze de en yakın olan milletler arasında yer almaktadırlar. En çok tercih edilmelerinin arasında da kültür ve anlayışlarımıza uyum sağlamalarıdır. Fiziki olarak da milletimize benzemeleriyle birlikte; çocuk bakımında, bebek bakımında, hasta bakımında, yaşlı bakımında ve ev işi hizmetlerinde çok iyi performans göstermektedirler.

Ülkerleri çok gelişmiş olmadığı için gelire bağlı, bizden farklı olarak; çocukları çok erken yaşta çalışmaya başlamaktadır. Erkek çocukları tarla ve diğer fiziki ağır işleri yaparken, kız çocukları akrabalarının çocuklarına çok erken yaşta bakmaya başlamaktadır. Kızların çocuklara bakmalarının yanı sıra, annelerinden; ev işlerinde ve yemek konusunda erken yaşta tecrübe edinmeye başlamaktadırlar. Bu şekilde ülkemize geldiklerinde herhangi bir iş tecrübeleri olmamasına rağmen çok hızlı şekilde bakıcılık ve ev işlerine adapte olabilmektedirler.

Çocuk ve bebek bakımında sizin sözünüzden çıkmadan, sizin kurallarınıza göre çocuklarınızı büyütmektedirler. Daha önceki kendi aile yaşantısını ve geleneklerini yansıtmadan, sadece size uygun olacak davranışlar ile bakımı sağlamaktadırlar. Her ailedeki kural ve yapılar farklı olmakla birlikte, en başta yapılmasını istenen kurallara uyarak aile ile doğru iletişimi sağlamaktadırlar.


0533 079 74 34


Sadece Çocuk ve bebek bakımı değil, yaşlı ve hasta bakımında da Türkmen bakıcılar çok tecrübelilerdir:

Hastanız yatalak olabilir; hastanızın öz bakımını yapmakta, yemeği yaparak yedirmekte, kıyafetleri yıkanarak giydirilmekte, duş almaları sağlanmakta, ilaç takibini yapmaktadırlar. Acil durumlarda gerekli noktalarla iletişime geçmekteler, Hemşire ise gerekli acil müdahaleyi yapabilmektedir.

Yaşlınız ayakta olabilir; yine aynı şekilde ev içerisinde ilaç takibi yapılır, evin işleri yapılarak yaşlınızın yorulmaması sağlanır. Yaşlınızın yanında bir nefes olurlar ve her daim yaşlınızın kontrolünü sağlamış olursunuz. Türkmen bakıcılar yaşlı bakımında ve hasta bakımında en tecrübeli uyruklardan biridir.

Türken Bakıcı Özellikleri

Her yaştan ülkemize gelen Türkmen Bakıcılar diğer uyruklardan farklı olarak yemekleri bizim kültürümüzde ve damak tadımızda yapabilmektedirler. Bu nedenle eğer evde yemek pişirme görevi de bakıcıya verildiyse bu işi hakkına vererek yapmaktadırlar. Zeytin yağlılardan, hamur işlerine kadar yemek yapma konusunda çok tecrübeli oldukları bilinmektedir.

Gündüzlü ve yatılı olarak da çalışabilmektedirler. Yatılı Bakıcı her zaman ailelerimizin tercih ettiği yapılarımızdan biridir, çünkü yatılı çalışan bir bakıcı çocukla geç saatlere kadar ilgilenebilmekte, gerektiğinde geceleri de bakımını sağlayabilmektedir. Gündüzlü bakıcılar genel anlamda küçük yaştaki çocuklar için istenilen bir modeldir. Okula gitmeyen çocuk ile sabahtan akşama kadar ilgilenecek, ailelerin işten gelmesiyle işi bitecek bakıcı modelidir.

Çocuklarınızı kendi çocuğu gibi koruyacak onların gelişiminde ellerinden gelen her şeyi yapacak yapıdadırlar. Zaten bir çoğu çok genç yaşta evlenmektedirler. Çok genç yaşta anne oldukları için ve birden fazla çocuk sahibi oldukları için, çocuk bakımında çok fazla tecrübelilerdir. Ancak biraz önce değindiğimiz konudaki gibi, yalnızca sizin kurallarınıza uyarak çocuklarınızı büyütmektedirler. Aynı durum yaşlı veya hastanız için de geçerlidir. Yatalak ya da ayaktaki hastanıza da kendi annesi ve babası gibi bakmaktadırlar. Aile yapıları bize uygun olduğu için, aile bireylerini kliniklere yatırmaktansa kendileri fedakarlık yaparak bakmak isterler. Sevgi ve saygıyla aile büyüklerinize bakacaklarından emin olabilirsiniz.

Firma Yapımız

Firma yapımız gereği size yönlendireceğimiz adayların uzun vadede çalışmasını istiyoruz. Çocuklar bir süre sonra bakıcılarını kendi ailelerinden bir birey olarak görmektedirler. Bunu bağlı olarak Türkmen bakıcının işten ayrılması çocuklarda psikolojik yıkıntı oluşturabilmektedir. Bu üzüntünün yaşanmaması adına kriterlerin hepsine uyacak “doğru bakıcı, doğru aile” eşleşmesini yakalayarak çalışma yapısını güçlü kılıyoruz.  Bu şekilde çocuklar alışmış oldukları Türkmen bakıcılardan ayrılmamış olacaklardır. Bu memnuniyete dayalı olarak müşteri portföyümüzün de referansla artacağını bilmekteyiz.

Biz Profesyonel Bakıcı firması olarak uyruğa bağlı değil insana bağlı olarak çalışmaktayız. Her milletin iyileri ve kötüleri olabilir. Bu sebeple daha önce tecrübelerini ve çalışmasını bildiğimiz, referansları ile görüştüğümüz bakıcıları ailelerimize yönlendirmekteyiz. Uzun zamandır bu işi yapan bir firma olarak piyasada şuan çalışmakta olan ve yeni gelen bakıcılara hakimiz. Çoğu Türkmen bakıcı ailesinden birilerini veya arkadaşlarını bize yönlendirmektedir. Tabii ki daha önce bildiğimiz bir bakıcıdan referans olarak yeni bir adayın bize gelmesi o bakıcıyı her ne kadar artıyla başlatsa da biz kendisini araştırmakta ve işini görmek için denemekteyiz.

Afrikalı Bakıcı

Afrikalı Bakıcı

Ülkemizde çok fazla çalışmakta olan Afrikalı bakıcı personeller bulunmaktadır. Bu personeller Afrika kıtası içerisindeki birçok farklı ülkeden, ülkemize gelerek yaşamlarını burada sürdürmektedirler. Etiyopya, Uganda, Kenya, Eritre gibi sayabileceğimiz uyruklar yer almaktadır.

Genel yargının yanı sıra ailelerimizin birçoğu siyahi personellerden memnunlar ve uzun dönem birlikte çalışmaktadırlar. Öz bakımlarıyla ilgili, akıllarında soru işaretleri olan ailelerimiz; birlikte çalışmaya başladıkları zaman, bunun doğru olmadığını ve gayet temiz insanlar olduğunu görmektedirler.

Katar, Umman, Beyrut, Dubai gibi birçok Arap ülkesinde de çalıştıkları için İngilizce kadar Arapçayı da bilmektedirler; Hem İngilizce hem Arapçayı bildikleri için, ülkemizde bulunan yabancı aileler için vazgeçilmez bakıcı modelidir.


0533 079 74 34


Afrikalı Bakıcı Ne İş Yapar?

Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Diğer uyruklar ne iş yapıyorsa, yani bir bakıcının görevleri ne ise harfiyen yapmaktadırlar. Ancak Afrikalı Bakıcı adaylarında dikkat edilmesi gereken konulardan biri, iş tanımı yapılırken kesin olunmalıdır. Buna çok dikkat etmekteler ve iş tanımı dışına çıkıldığında, yani anlatılan işten daha fazla iş yapmaları istenildiğinde çok fazla kabul etmemektedirler. Bu yüzden yapılacak işler ne olursa olsun, tamı tamına anlatmak her taraf için daha sağlıklı olacak ve iş yapısı daha uzun süreli olacaktır. Yapacakları işleri kısaca özetlemek gerekirse;

Çocuk ve Bebek Bakımı: Çocuk ve Bebek bakımında performansları yüksek olarak çalışmaktadırlar. İngilizce oyunlar oynamakta ve hem fiziki hem de eğitici aktivitelerle çocuklara kaliteli zaman geçirtmektedirler.

Ev İşleri ve Temizlik: İyi bildikleri işler arasındadır. Türk kültürüne uygun olarak da temizlik yapmaktadırlar. Ancak her evin düzeni farklıdır, bu yüzden her ailemize de uyarıda bulunduğumuz gibi; evinizin işlerini ve yapısını göstermenizin ardından en sağlıklı sonuçlar alınacaktır.

Yemek Yapımı: Türkmen, Özbek gibi kültürümüze yakın olan uyruklardaki gibi bir yemek beklentisi olmamalıdır. Zeytinyağlılar, hamur işleri vb. gibi tatları beklemek doğru olmaz. Basit, sadece buzluktan alınıp kızartılacak, pişirilecek yemekleri yapabilmektedirler.

İngilizce Eğitim: İngilizce bilen bakıcı personeller çocuklarınıza hem dili öğretmekte hem de İngilizce olarak eğitim verebilmektedirler.

İngilizce Bilen Afrikalı Bakıcı

Tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de İngilizce biliyor olmalarıdır. Genel olarak İngilizceyi iyi konuşmaktadırlar. Hem daha önce çalıştıkları ülkelerde İngilizceyi sürekli pratik yaparak konuşmaları, Hem de birçok uyruğun ülkesindeki resmi dilin İngilizce olması sebebiyle İngilizceyi iyi bilmektedirler. Firma ana yapımızın misyonu olarak uyruk değil kişi bazlı çalışmaktayız. Bu yüzden de daha önce tecrübesi olmayan ve İngilizceyi iyi konuşamayan adayları ailelerimize yönlendirmemekteyiz.

Ailelerin çocukların gelişimine katkıda bulunmak için ve İngilizceyi günlük hayatta da kullanmaları sağlamak için tercih ettikleri bakıcı modellerindendir. Ülkelerinde öğretmenlik de yapmış olan Afrikalı bakıcı adayları da mevcuttur. Bu şekilde hem çocuğunuz İngilizceyi öğrenirken, ders içindeki terimleri de hakim olacaktır.

Türkçeyi çok bilmedikleri için, ev içerisinde sürekli olarak İngilizce konuşulması, ailenin tüm bireylerinin bir zaman sonra ister istemez kulak aşinalığından öğrenmesine neden olmaktadır.

Afrikalı Bakıcı Yorumları

Şuan ülkemizde büyük oranda tercih edilmektedirler. Hem maddi anlamda hem de yabancı dil konusunda aileye kattıkları sebebiyle çok fazla talep görmektedirler. Etiyopyalı bakıcı, Kenyalı bakıcı ve Ugandalı bakıcı fiyatları ortalama olarak aynıdır. Gelen tüm yorumlar olumlu olmakla birlikte, işte bulunma süreleri diğer uyruklara nazaran daha fazladır. bulundukları işleri çok fazla değiştirmemekteler, bu durum da ailelerin en fazla talep ettikleri konuların başında gelmektedir. Çocuklarla birlikte siz de yardımcınızdan yabancı dil öğrenmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Afrikalı Bakıcı Hizmeti

Firmamız ailelerimize en uygun adayları paylaşarak hizmet sağlamayı misyon haline getirmiştir. 2012 yılından beri Vip Yardımcı firması ile ortak olarak hizmet sağlamaktayız. Bu süreçte size en doğru ve en sağlıklı hizmeti vermek için çaba sarf ettik. Çünkü bu çabanın aynı zamanda bize de olumlu yansıyacağını biliyorduk. Legal olarak çalışan bir firma olarak, asla personelin maaşından kesinti yapmamız mümkün değildir, hukuka aykırıdır. Bu nedenle evinizde bir bakıcı sirkülasyonu hedefimiz yoktur. Ne ailemize, ne bakıcıya ne de kendimize zaman ve maliyet yaratmak istememekteyiz. Yabancı eleman bulan şirketler arasından en iyilerden biri olduğumuzu düşünüyoruz. Afrikalı Bakıcı mı arıyorsunuz? Hızlıca adaylarla görüşme sağlayabilmek için bizimle iletişime geçebilir, aday Cv’lerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Sektördeki belki de en zor ve hassasiyet gerektiren Bakıcı profilidir. Normal yaşlı bakıcıları, hasta bakıcıları ve hatta 2-3 yaş sonrasındaki çocuk bakıcıları  için adaylar bulmak, bebek bakıcısı bulmaktan daha kolaydır. Çünkü belli dönemler ve yaşlar aşıldığında hassasiyet azalır bakım biraz daha kolaylaşır. Bebek Bakıcısının işi ise tam tersidir. Önem ve ilgi yüksek seviyede, Bakım ise en zor haldir.

Bebek Bakıcısının profili bu kadar zorken gelişi güzel herhangi bir firmadan arayışa girmek kesinlikle yanlış bir durumdur. Dünyaya gelmiş bebeğiniz her şeyden önemli olup rastgele birine de teslim edilemez, yalnız bırakılamaz. İşlerinize dönüp, tamamen ihtiyaç halinde olan bebeğiniz işi bilmeyen, tecrübesi olmayan, referansı olmayan bir sözde bakıcıya emanet edilemez.


0533 079 74 34


Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde Profesyonel Bakıcı size gözünüz arkada kalmayacak şekilde Bebek Bakıcıları bulacaktır. Daha önce bebek bakmış tecrübeli bebek bakıcıları, uykusuz gecelerde sizin eliniz kolunuz olacaktır.

Bebek Bakıcıları Ne İş Yapar

Bebeğiniz Dünyaya geldiği ilk zamanlarda bakıma en muhtaç olduğu zamanlar olmaktadır. Bu günlerde bebek bakıcınız da size en yardımcı olacak kişidir. Peki bebek bakıcıları ne iş yapar;

  • Geceleri bebeğin her 2 saatte bir mamasını hazırlamak ya da anneye emzirme sırasında yardımcı olmaktır.
  • Mama ve emzirme sonrasında bebeğin gazını çıkarmaktır.
  • Yemesinin ardından bez değişimini sağlamaktır.
  • Ağlama nöbetlerinde veya bebek kolik ise anneyle nöbetleşe, bebeği sakinleştirmektir.
  • Bir anne sıcaklığı ve sevgisiyle bebeği benimsemesidir.

Tabii ki yukarıda saydığımız özellikler sadece bakıcı bebek ile ilgilenecekse var olan özelliklerdir. Bir de evin işleri vardır. Eğer Bakıcı talebinde bulunan ailemiz, hem evin temizliği hem de bebek için ayrı ayrı bakıcı ve temizlikçi personel talebinde bulunmuşlarsa, iş ayrımı dolayısıyla işleyişte sorun olmayacaktır. Ancak Bebek Bakıcısı olarak işe başlayan personel aynı zamanda evin işlerine de yardım edecek ise, Bakıcı bebekten geri kalan zamanlarda yine anne ile nöbetleşe olarak evin temizlik, çamaşır, ütü ve yemek gibi işlerini de yapabilir. Fakat personelin dinlenmesine önem veren aileler, uzun süreli olarak verim alabilirler personellerinden.

Bebek Bakıcısını Nasıl Bulurum

Tanıdık vasıtasıyla bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bu çok iyi bir fikir olmayabilir. Sonuç olarak tanıdığınızda çalışan bakıcının tanıdığı aynı olmayabilir. Bu yüzden günümüz teknoloji çağı olduğu için, iş yapan bebek bakıcısı arıyorum yazarak firmaların tüm sonuçları internet üzerinden karşınıza gelecektir. Bunun olumlu ve olumsuz tarafları da vardır. Olumsuz tarafı legal illegal her sonucun karşınıza gelmesidir.

Peki bunu nasıl ayırt edeceğiz? Legal firmayı nasıl bulacağız?

Maalesef biraz zaman harcamanız gerekiyor. Bebek Bakıcısı Arıyorum diye arattırma yaptığınızda karşınıza gelen birçok firmayı aramalısınız ve şu soruları sormalısınız;

  • Sözleşmeli mi çalışıyorsunuz? Sözleşmeyi talep ederek maddeleri okumalısınız.
  • Hizmet süresiniz ne kadardır? Kaç ay olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Bakıcı adaylarının oturma izni var mı?
  • Komisyonu Bakıcıdan mı alıyorsunuz? Komisyonu bakıcıdan alan her firma hukuk önünde kanunsuzdur. Çalışandan hiçbir şekilde para talep edilemez.
  • Firmanızın bir adresi var mı?

Profesyonel bakıcı olarak size en doğru hizmeti vereceğimize inanıyoruz. Müşteri odaklı çalışmaktayız. Sizin kriterleriniz göz önünde tutularak personel paylaşımında bulunulmaktadır. Sektörde 2 farklı firma ile hizmet vermekteyiz.

Profesyonel Bakıcı

Profesyonel Bakıcı

Çalışma yapımız ve prosedürlerimiz gereği, Amacımız; Size Daimi ve Uzun Süreli Bakıcı bulmaktır.

2012 yılından bu yana olan hizmetimizdeki temel ilkemiz; Sizin bizden hizmet almaya başlamanızdan sonra, bizim size sonradan bulacağımız personeller, mantıken hem bize zaman kaybı, hem maliyet… Bu sebeple asıl amacımız size kalıcı personel bulmaktır.

Sözleşmeli olarak çalışmaktayız. Bu sayede her üç tarafında(Siz Müşterimiz, Personel ve Profesyonel Bakıcı) haklarını yazılı olarak korumaktadır. Bu şekilde olan çalışmamızdan anlayacağınız üzere tamamen şeffaf olarak çalışmaktayız. Sizin istemeyeceğiniz veya bizim size söz verip de sonrasında kabul etmeyeceğimiz hiç bir konu söz konusu olamaz. Sözleşmeli olarak çalıştığımız için de haklarınız en ince ayrıntısına kadar Korunmaktadır.


0533 079 74 34


Konumu ve İş adresi belli olan bir kurumuz, dilediğiniz zaman bizi ofisimizde ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz profesyonel bakıcı adayları görüşmelerinizi kendi ofisimizde yapabilir veya personeller sizin konumunuzda görüşme yapabilirler. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Hizmet Süreçlerimiz

✔ İlk iletişimde Şirket prosedürlerimiz tarafınıza iletilir, kabul etmeniz durumunda Hizmet süreci başlar,

✔ Personel sorumlumuz sizinle iletişime geçerek, Bakıcınızda olmasını istediğiniz kriterlerinizi sorar ve bu özelliklere uyan personellerin yönlendirmesini yapar.

✔ Telefon üzerinden Fotoğraf, Öz geçmiş ve referansları paylaşılan personeller arasından seçim yaparsınız. Tamamen sizin istemiş olduğunuz kriterlerdeki personeller yönlendirildiği için, 2 taraf olarak da zaman kaybetmeyiz.

✔ Sizin şartlarınızı kabul eden personeller ile yüz yüze görüşme yapmanız sağlanır.

✔ Yüz yüze görüşmenin ardından da beğenmiş olduğunuz Personel ile çalışmaya başlarsınız.

✔ Deneme süresinin ardından, çalışmaya devam etmek istiyorsanız, sözleşme akabinde Profesyonel Bakıcı ile çalışmaya başlarsınız.

İllegal Firmalar

-Hiç kimse zamanının büyük bir kısmını yeni bir personel bulmak için harcamak istemez.

-Aynı zamanda bu süreçte sürekli para kaybetmek de istemez.

Bu Sebeple piyasa da var olan illegal firmalardan kaçınmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Çünkü;

✖ Sözleşme ile çalışmıyorlar.

✖ Başlangıçtaki görüşmelerde, sizin istemiş olduğunuz kriterlerin dışında da personeller ile görüşme sağlatıyorlar.

✖ Personeliniz ayrıldığında, yeni bir personel için yardımcı olmuyorlar.

✖ Başta konuşmuş olduğunuz ücretlerin dışında da ek ücret talepleri olabiliyor.

✖ Personel ile yaşanan herhangi bir sorunda, aracı olarak yardımcı olmuyorlar.

✖ İş Adresleri ve ulaşabileceğiniz konumları olamayan merdiven altı çalışma yapısındadırlar.

Profesyonel Bakıcı Hizmeti

Hizmet sürecimiz içerisinde personelin çıkması durumunda veya sizin çıkarmanız durumunda dilediğiniz kadar personel değiştirme hakkına da sahipsiz. Biz piyasadaki illegal firmalar gibi size birkaç değişim hakkı sunup, ardından sıradan personeller göndererek haklarınızı tüketen firmalardan değiliz. Asıl amacımıza güvendiğimiz için size sınırsız değişim hakkı sunmakta ve bu sözleşme maddemizin arkasında durmaktayız. Sektörde Vip Yardımcı ile yıllardan beri ortak olarak hizmet sunmaktayız.

Müşterilerimiz genelde bizimle iletişime geçtiklerinde hangi uyruklar ile çalışıyorsunuz diye sormaktalar. Biz şuan Türkiye’de bulunan tüm bakıcılık yapmak isteyen uyruklar ile çalışmaktayız. Türkmen, Özbek, Azeri, Gürcü, Filipin, Moldov hatta Uganda, Etiyopya gibi birçok uyrukları sayabiliriz.