Türkmen Bakıcı

turkmen bakici

Ülkemizde tüm zamanlar boyunca en yoğun göç aldığımız ve evlerimizde en sık olarak çalışan uyruklar arasında yer almaktadırlar aynı zamanda kültürümüze de en yakın olan milletler arasında yer almaktadırlar. En çok tercih edilmelerinin arasında da kültür ve anlayışlarımıza uyum sağlamalarıdır. Fiziki olarak da milletimize benzemeleriyle birlikte; çocuk bakımında, bebek bakımında, hasta bakımında, yaşlı bakımında ve ev işi hizmetlerinde çok iyi performans göstermektedirler.

Ülkerleri çok gelişmiş olmadığı için gelire bağlı, bizden farklı olarak; çocukları çok erken yaşta çalışmaya başlamaktadır. Erkek çocukları tarla ve diğer fiziki ağır işleri yaparken, kız çocukları akrabalarının çocuklarına çok erken yaşta bakmaya başlamaktadır. Kızların çocuklara bakmalarının yanı sıra, annelerinden; ev işlerinde ve yemek konusunda erken yaşta tecrübe edinmeye başlamaktadırlar. Bu şekilde ülkemize geldiklerinde herhangi bir iş tecrübeleri olmamasına rağmen çok hızlı şekilde bakıcılık ve ev işlerine adapte olabilmektedirler.

Çocuk ve bebek bakımında sizin sözünüzden çıkmadan, sizin kurallarınıza göre çocuklarınızı büyütmektedirler. Daha önceki kendi aile yaşantısını ve geleneklerini yansıtmadan, sadece size uygun olacak davranışlar ile bakımı sağlamaktadırlar. Her ailedeki kural ve yapılar farklı olmakla birlikte, en başta yapılmasını istenen kurallara uyarak aile ile doğru iletişimi sağlamaktadırlar.


0533 079 74 34


Sadece Çocuk ve bebek bakımı değil, yaşlı ve hasta bakımında da Türkmen bakıcılar çok tecrübelilerdir:

Hastanız yatalak olabilir; hastanızın öz bakımını yapmakta, yemeği yaparak yedirmekte, kıyafetleri yıkanarak giydirilmekte, duş almaları sağlanmakta, ilaç takibini yapmaktadırlar. Acil durumlarda gerekli noktalarla iletişime geçmekteler, Hemşire ise gerekli acil müdahaleyi yapabilmektedir.

Yaşlınız ayakta olabilir; yine aynı şekilde ev içerisinde ilaç takibi yapılır, evin işleri yapılarak yaşlınızın yorulmaması sağlanır. Yaşlınızın yanında bir nefes olurlar ve her daim yaşlınızın kontrolünü sağlamış olursunuz. Türkmen bakıcılar yaşlı bakımında ve hasta bakımında en tecrübeli uyruklardan biridir.

Türken Bakıcı Özellikleri

Her yaştan ülkemize gelen Türkmen Bakıcılar diğer uyruklardan farklı olarak yemekleri bizim kültürümüzde ve damak tadımızda yapabilmektedirler. Bu nedenle eğer evde yemek pişirme görevi de bakıcıya verildiyse bu işi hakkına vererek yapmaktadırlar. Zeytin yağlılardan, hamur işlerine kadar yemek yapma konusunda çok tecrübeli oldukları bilinmektedir.

Gündüzlü ve yatılı olarak da çalışabilmektedirler. Yatılı Bakıcı her zaman ailelerimizin tercih ettiği yapılarımızdan biridir, çünkü yatılı çalışan bir bakıcı çocukla geç saatlere kadar ilgilenebilmekte, gerektiğinde geceleri de bakımını sağlayabilmektedir. Gündüzlü bakıcılar genel anlamda küçük yaştaki çocuklar için istenilen bir modeldir. Okula gitmeyen çocuk ile sabahtan akşama kadar ilgilenecek, ailelerin işten gelmesiyle işi bitecek bakıcı modelidir.

Çocuklarınızı kendi çocuğu gibi koruyacak onların gelişiminde ellerinden gelen her şeyi yapacak yapıdadırlar. Zaten bir çoğu çok genç yaşta evlenmektedirler. Çok genç yaşta anne oldukları için ve birden fazla çocuk sahibi oldukları için, çocuk bakımında çok fazla tecrübelilerdir. Ancak biraz önce değindiğimiz konudaki gibi, yalnızca sizin kurallarınıza uyarak çocuklarınızı büyütmektedirler. Aynı durum yaşlı veya hastanız için de geçerlidir. Yatalak ya da ayaktaki hastanıza da kendi annesi ve babası gibi bakmaktadırlar. Aile yapıları bize uygun olduğu için, aile bireylerini kliniklere yatırmaktansa kendileri fedakarlık yaparak bakmak isterler. Sevgi ve saygıyla aile büyüklerinize bakacaklarından emin olabilirsiniz.

Firma Yapımız

Firma yapımız gereği size yönlendireceğimiz adayların uzun vadede çalışmasını istiyoruz. Çocuklar bir süre sonra bakıcılarını kendi ailelerinden bir birey olarak görmektedirler. Bunu bağlı olarak Türkmen bakıcının işten ayrılması çocuklarda psikolojik yıkıntı oluşturabilmektedir. Bu üzüntünün yaşanmaması adına kriterlerin hepsine uyacak “doğru bakıcı, doğru aile” eşleşmesini yakalayarak çalışma yapısını güçlü kılıyoruz.  Bu şekilde çocuklar alışmış oldukları Türkmen bakıcılardan ayrılmamış olacaklardır. Bu memnuniyete dayalı olarak müşteri portföyümüzün de referansla artacağını bilmekteyiz.

Biz Profesyonel Bakıcı firması olarak uyruğa bağlı değil insana bağlı olarak çalışmaktayız. Her milletin iyileri ve kötüleri olabilir. Bu sebeple daha önce tecrübelerini ve çalışmasını bildiğimiz, referansları ile görüştüğümüz bakıcıları ailelerimize yönlendirmekteyiz. Uzun zamandır bu işi yapan bir firma olarak piyasada şuan çalışmakta olan ve yeni gelen bakıcılara hakimiz. Çoğu Türkmen bakıcı ailesinden birilerini veya arkadaşlarını bize yönlendirmektedir. Tabii ki daha önce bildiğimiz bir bakıcıdan referans olarak yeni bir adayın bize gelmesi o bakıcıyı her ne kadar artıyla başlatsa da biz kendisini araştırmakta ve işini görmek için denemekteyiz.

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Bebek Bakıcısı Arıyorum

Sektördeki belki de en zor ve hassasiyet gerektiren Bakıcı profilidir. Normal yaşlı bakıcıları, hasta bakıcıları ve hatta 2-3 yaş sonrasındaki çocuk bakıcıları  için adaylar bulmak, bebek bakıcısı bulmaktan daha kolaydır. Çünkü belli dönemler ve yaşlar aşıldığında hassasiyet azalır bakım biraz daha kolaylaşır. Bebek Bakıcısının işi ise tam tersidir. Önem ve ilgi yüksek seviyede, Bakım ise en zor haldir.

Bebek Bakıcısının profili bu kadar zorken gelişi güzel herhangi bir firmadan arayışa girmek kesinlikle yanlış bir durumdur. Dünyaya gelmiş bebeğiniz her şeyden önemli olup rastgele birine de teslim edilemez, yalnız bırakılamaz. İşlerinize dönüp, tamamen ihtiyaç halinde olan bebeğiniz işi bilmeyen, tecrübesi olmayan, referansı olmayan bir sözde bakıcıya emanet edilemez.


0533 079 74 34


Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde Profesyonel Bakıcı size gözünüz arkada kalmayacak şekilde Bebek Bakıcıları bulacaktır. Daha önce bebek bakmış tecrübeli bebek bakıcıları, uykusuz gecelerde sizin eliniz kolunuz olacaktır.

Bebek Bakıcıları Ne İş Yapar

Bebeğiniz Dünyaya geldiği ilk zamanlarda bakıma en muhtaç olduğu zamanlar olmaktadır. Bu günlerde bebek bakıcınız da size en yardımcı olacak kişidir. Peki bebek bakıcıları ne iş yapar;

  • Geceleri bebeğin her 2 saatte bir mamasını hazırlamak ya da anneye emzirme sırasında yardımcı olmaktır.
  • Mama ve emzirme sonrasında bebeğin gazını çıkarmaktır.
  • Yemesinin ardından bez değişimini sağlamaktır.
  • Ağlama nöbetlerinde veya bebek kolik ise anneyle nöbetleşe, bebeği sakinleştirmektir.
  • Bir anne sıcaklığı ve sevgisiyle bebeği benimsemesidir.

Tabii ki yukarıda saydığımız özellikler sadece bakıcı bebek ile ilgilenecekse var olan özelliklerdir. Bir de evin işleri vardır. Eğer Bakıcı talebinde bulunan ailemiz, hem evin temizliği hem de bebek için ayrı ayrı bakıcı ve temizlikçi personel talebinde bulunmuşlarsa, iş ayrımı dolayısıyla işleyişte sorun olmayacaktır. Ancak Bebek Bakıcısı olarak işe başlayan personel aynı zamanda evin işlerine de yardım edecek ise, Bakıcı bebekten geri kalan zamanlarda yine anne ile nöbetleşe olarak evin temizlik, çamaşır, ütü ve yemek gibi işlerini de yapabilir. Fakat personelin dinlenmesine önem veren aileler, uzun süreli olarak verim alabilirler personellerinden.

Bebek Bakıcısını Nasıl Bulurum

Tanıdık vasıtasıyla bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bu çok iyi bir fikir olmayabilir. Sonuç olarak tanıdığınızda çalışan bakıcının tanıdığı aynı olmayabilir. Bu yüzden günümüz teknoloji çağı olduğu için, iş yapan bebek bakıcısı arıyorum yazarak firmaların tüm sonuçları internet üzerinden karşınıza gelecektir. Bunun olumlu ve olumsuz tarafları da vardır. Olumsuz tarafı legal illegal her sonucun karşınıza gelmesidir.

Peki bunu nasıl ayırt edeceğiz? Legal firmayı nasıl bulacağız?

Maalesef biraz zaman harcamanız gerekiyor. Bebek Bakıcısı Arıyorum diye arattırma yaptığınızda karşınıza gelen birçok firmayı aramalısınız ve şu soruları sormalısınız;

  • Sözleşmeli mi çalışıyorsunuz? Sözleşmeyi talep ederek maddeleri okumalısınız.
  • Hizmet süresiniz ne kadardır? Kaç ay olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Bakıcı adaylarının oturma izni var mı?
  • Komisyonu Bakıcıdan mı alıyorsunuz? Komisyonu bakıcıdan alan her firma hukuk önünde kanunsuzdur. Çalışandan hiçbir şekilde para talep edilemez.
  • Firmanızın bir adresi var mı?

Profesyonel bakıcı olarak size en doğru hizmeti vereceğimize inanıyoruz. Müşteri odaklı çalışmaktayız. Sizin kriterleriniz göz önünde tutularak personel paylaşımında bulunulmaktadır. Sektörde 2 farklı firma ile hizmet vermekteyiz.

Çocuk Bakıcısı

Çocuk Bakıcısı

Hayatımızda kendimiz için planladığımız bir kariyer geleceğimiz ve aynı zamanda rutin olarak yapılması gereken günlük işlerimiz vardır. Bayanlara bu konuda biraz fazla yük bindiği doğrudur. İş hayatı ve Evin içindeki hayat; yapılması gereken bitmeyen ödevler ile dolu…

Bir de hayatınızda çocuğunuz varsa, daha fazla çaba ve emek harcamanız gerekmektedir. Annelerin hem sosyal hayattan hem de iş hayatından kopmamak adına, kendilerine bir yardımcı tutmalarından daha doğal bir şey olamaz. Biz Profesyonel Bakıcı olarak Anne/Baba’ların üzerinden yüklerini alarak, bir Çocuk Bakıcısı ile hayatlarını daha yaşanabilir kılıyoruz.


0533 079 74 34


Çocuklarınızın günlük ihtiyaçlarını (yeme-içme, duş, kıyafetlerinin ütüsü, vb…) karşılayabilecek, Aynı zamanda evin işlerinde size yardımcı olabilecek Bakıcılar bulmaktayız. Sizin kriterlerinize uygun; hemşire, çocuk gelişimi mevzunu bakıcılar, daha önce çalıştıkları yerlerden iyi referansları olan yardımcılar ile gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebileceksiniz.

Profesyonel Hizmet

Size zaman kaybettirmeden, sadece sizin kriterlerinize uyan ve aynı zamanda sizin ev yaşantınızı kabul eden çocuk bakıcısı ile görüşme sağlarsınız. Yüz yüze görüşmelerin ardından deneme sürecine almış olduğunuz personelden memnun kaldığınız zaman ise Profesyonel Bakıcı ile sözleşmeli olarak çalışmaya başlarsınız.

2014 yılından beri bu işi yapan bir firma olarak, bu zamana kadar bizimle iletişime geçen bütün müşterilerimiz ile uzun yıllar çalıştık. Tabii ki olmuyor mu; siz beğenmeyebiliyorsunuz veya personel çalışma şartlarına ayak uyduramayabiliyor. Böyle durumlarda 24 saat içerisinde aynı özellikte ve ücretteki personel ile değişim sağlama garantimiz vardır.

İstanbul’un tamamına hizmet vermekteyiz. İster bizim ofisimizde görüşme sağlayabilirsiniz, İsterseniz personeller, belirlemiş olduğunuz saatlerde sizin evinizde görüşme yapabilirler. Firmamızda her şey şeffaf olup, size ilk başta hangi şartlardan bahsedildiyse, yıllar sonra yine aynı şartlar göz önünde bulundurulmaktadır.

Legal Çocuk Bakıcısı Firmaları

Piyasada var olan bu işi illegal olarak yapan firmalardan dikkatle kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Para sirkülasyonunu sağlayabilmek için personelden ücret alarak ilerleyen bu firmalar, evinizde sürekli bakıcı döngüsü sağlamaktadır. Siz de birisine alıştım ve iş öğrettim derken, yeniden ve yeniden farklı personeller ile zaman kaybetmektesiniz. Personelden ücret almak hukuken yasak olmasına rağmen, maalesef bu firmalar bu şekilde iş yapmaktadırlar.

Biz Profesyonel bakıcı olarak kesinlikle kaçak personeller ile çalışmamaktayız. Türkiye kimliği olan ve bu bilgilerin işe giriş sırasında sizinle paylaşıldığı Personeller ile çalışmaktayız. Bize Kolaylıkla 7/24 ulaşabilir, tüm sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sektörde 2 farklı firmamız mevcut olup, diğer firmamıza Buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Çocuk Bakıcısı

İstanbul Çocuk Bakıcısı

İstanbul çocuk bakıcısı bulma konusunda zor bir şehir olsa da Profesyonel olarak Çocuk Bakıcısı hizmetini vermekteyiz. Firma ismimize binaen bu işi Profesyonelce, legal olarak yapmaktayız ve İstanbul’da bulunan 39 İlçenin tamamına hizmet vermekteyiz.

Firma konumumuz Mecidiyeköy olsa da, Her ve ilk Personel-Müşteri görüşmesine katılmaktayız. Bu şekilde müşterilerimiz bizimle yüz yüze tanışmakta, karşılarında her zaman bir muhatap bulacaklarını bildikleri için, bizimle güvenle çalışmaktadırlar. Sonuç olarak Bakılacak olan çok değerli çocuklarımız. İstanbul Çocuk Bakıcısı firması olarak en uygun adayı bulmak bizim için de çok önemlidir. Yaşanabilecek her olumsuz durumu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaktayız. Tecrübe ve Güven bir anda oluşmaz oluşamaz. Biz size Bakıcı Hizmetimizin yanında tecrübemizi de sunuyoruz.


0533 079 74 34


Aklınızda şu sorular varsa haklısınız;

Çocuğumu bir başkasına nasıl emanet edeceğim?

Benim istediğim gibi çocuğuma bakabilecek mi?

Acaba çocuğuma yemek yedirebilir mi?

Çocuğumla iyi anlaşıp ona sevgi gösterebilecek mi?

Çocuğuma zarar verir mi?

Tüm bu soruları kendinize sormakta sonuna kadar haklısınız. Tedirgin olabilir ve bir Bakıcıya çocuğunuzu hemen emanet etmek istemeyebilirsiniz. Ancak önünüzde yaşamanız gereken bir hayat ve aynı zamanda sorumluluklar yığını varsa, Tek başınıza üstesinden de gelemiyorsanız, Bu durumlarda bir Çocuk Bakıcısı bulmanız zorunlu hale gelecektir. Hayatınızı biraz olsun kolaylaştırmak ve üzerinizdeki yükleri hafifletmek için Bakıcınız size her zor zamanınızda yardım edecektir.

Çocuk Bakıcısı Bulma

İstanbul Çocuk Bakıcısı olarak aramalara başladığınızda, Bize ulaşabilir ve Bakıcı personel talebinde bulunabilirsiniz. Şirket prosedürlerimizi onayladıktan sonra Müşteri sorumlumuz sizinle iletişime geçecektir. Sizinle çalışmaya başlayacak olan Çocuk Bakıcınızın tüm kriterlerini, müşteri sorumlumuza belirttiğiniz taktirde, size hemen 2-3 aday paylaşılacak ve aralarından seçim yapmanız beklenecektir. Personelin iyi mi yoksa kötü mü olduğunu işe başlamadan hiçbir zaman bilemeyeceğimiz için; size en yakın gelen, referanslarını ve tecrübelerini öğrendiğiniz Çocuk Bakıcıları aralarından seçim yaparak işe başlatırsınız.

Bu süreçte siz Çocuğunuzla ilgili her şeyi Bakıcınıza öğretmeye başlarsınız. Çocuğunuzun huyunu suyunu öğrenen Bakıcınız artık sizin bu hayattaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Çünkü var olan hayattaki işleyiş yeterince zorken, Çocuklu bir hayat kat ve kat daha fazla zor durumdadır. Hal böyleyken bizce kendinize daha fazla yüklenmeyiniz ve İstanbul’da Çocuk Bakıcısı bulmak için bizi arayınız.

Doğru Firmadan Çocuk Bakıcısı Bulmak

İstanbul Çocuk Bakıcısı bulma konusunda biraz zor bir şehir. Çünkü çok fazla legal ve illegal firmalar mevcuttur. Aralarında doğru olanı bulmak biraz şans gibi. Ancak araştırma yapmanız sonucunda doğru firmayı bulacağınıza inanıyorum.

Bizim 2012 yılından beri birçok Bürokrat ve Ünlü kişiler ile çalışma fırsatımız oldu. İşimizi doğru yapmıyor olsaydık, geride kalan 9-10 yıl arasından bu zamana kadar gelemezdik. Biz kendimize güveniyoruz ve işimizi doğru yaptığımızı biliyoruz. Sizinle paylaşmış olduğumuz personellerin neredeyse tamamı bizim daha önce eşini, dostunu, akrabasını iş yerlerini yerleştirdiğimiz Bakıcılardır. Bize ilk defa başvuruda bulunan bir personeli asla sizinle paylaşmayız. Size paylaşacağımız personellerinin bilgilerinin arasında Tecrübe ve Referans bilgileri de yer almaktadır.

Profesyonel Bakıcı ve Vip Yardımcı olarak bizim amacımız size daha iyi hizmet sunarak, yıllar boyu çalışacak bir Çocuk Bakıcısı bulmaktır. Evinizde yaşanabilecek sürekli Bakıcı sirkülasyonu sizi çok yoracaktır. Bu hem çocuğunuzun ruhsal gelişimini hem de sizi olumsuz etkileyecektir. Hiçbir ebeveyn bunu istemez ve olabildiğince uzun yıllar çalışabilecek Çocuk Bakıcısı ile çalışmak ister. Ancak Tabii ki de siz personele alışamayabilirsiniz, Personel size alışamayabilir, Böyle Olumsuz hallerde bize 7/24 istediğiniz zaman saatte ulaşabilirsiniz.